środa, 17 kwietnia, 2024

W niedziele kolejny bezpłatny spacer szlakiem praskich kapliczek

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny spacer śladami podwórkowych kapliczek warszawskiej Pragi. Tym razem odwiedzimy kapliczki Starej Pragi. Organizatorem spacerów jest stowarzyszenie Kocham Pragę. Przewodnikiem będzie Piotr Stryczyński.

  • Spacer odbędzie się 17 września 2023 r. o godz. 10:30, potrwa ok. 2 godz.
  • Miejsce zbiórki przy ul. Targowej 63.
  • Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga zapisów.

Pierwszy spacer, który odbył się w ostatnią niedziele, prowadził szlakiem kapliczek Nowej Pragi. Wzięło w nim udział ponad 40 osób. Tym razem mieszkańcy poznają historie kapliczek na Starej Pradze.

– Będziemy zaglądać w bramy i na zamknięte podwórza. A Ci z Was, którzy towarzyszyli nam w ostatnią niedzielę, wiedzą już, że nie zabraknie też ścieżek na skróty – zapowiadają organizatorzy ze stowarzyszenia Kocham Pragę. – Spacerowi będą towarzyszyły opowieści o historii odwiedzanych kapliczek, ludzi i kamienic, którym zawdzięczają one swoje istnienie. Przygotujcie się na 2 godziny wędrówki praskimi zaułkami.

Spacer z ulicy Targowej poprowadzi ku ul. Kępnej i Jagiellońskiej, do Okrzei i Kłopotowskiego – przez Dom Generalny Sióstr Loretanek – aż do Katedry pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

spacer
Spacer szlakiem kapliczeke Nowej Pragi. Źródło: Kocham Pragę

Następny spacer odbędzie się w niedzielę 24 września. Wtedy poznamy dziedzictwo kulturowe Szmulowizny i Michałowa.

Przegląd Praski jest patronem medialnym wydarzenia.

Spacery zorganizowane przez Stowarzyszenie Kocham Pragę uzyskały dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości