poniedziałek, 24 czerwca, 2024

W parku Praskim trwa budowa fontanny. Wiemy, kiedy będzie gotowa!

Udostępnij

Prace przy budowie fontanny w parku Praskim potrwają do końca czerwca. Projekt miał być skończony w 2019 r. ale na przeszkodzie stanęła pandemia. Dziś robotnicy montują automatykę fontanny i dysze. Gotowe są też podziemne studnie na wodę.

Fontanna w parku Praskim to projekt z budżetu obywatelskiego, który został wybrany przez mieszkańców w 2018 r. Jak tłumaczą przedstawiciele Zarządu Zieleni Warszawy; ze względu na stopień skomplikowania oraz pracę w warunkach epidemii zakończenie zadania zostało przeniesione. Ostatecznie projekt ma być gotowy do końca czerwca 2022 r.

Fontanna powstaje na placu, na którym stoi metalowa rzeźba żyrafy. Z ziemi przykrytej granitowymi płytami będą tryskać wodotryski. – Zamontowaliśmy już studnie techniczne oraz wykonaliśmy przyłącza elektroenergetyczne i sanitarne. Bieżące prace dotyczyć będą głównie montażu automatyki fontanny wraz z dyszami zamgławiającymi. Ponadto wybudujemy plac z nawierzchni mineralnej, granitowej i drewnianej oraz zamontujemy elementy małej architektury – informuje nas Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzecznik prasowy zarządu zieleni.

Fontanna dla ludzi i zwierząt

Inwestycje próbowali zatrzymać ekolodzy, który wnioskowali o zmianę lokalizacji fontanny. Tłumaczyli, że w stalowym szkielecie żyrafy gniazdują ptaki, a fontanna i dziecięcy gwar będą im przeszkadzać. Ich argumenty odrzucili jednak radni z Pragi-Północ, którzy wstawili się za pomysłodawcą projektu, Piotrem Stryczyńskim z Towarzystwa Przyjaciół Pragi. – Fontanna zapewni również dostęp do wody dla ptaków i innych zwierząt zamieszkujących park – tłumaczył Stryczyński.

Budowa fontanny w parku Praskim jest częścią większej inwestycji w ramach której m.in. wyremontowano większość nawierzchni chodników i placów w parku.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne