czwartek, 20 czerwca, 2024

Wakacyjne remonty na Pradze

Udostępnij

Ratusz przedstawił plany drogowych remontów i inwestycji przewidzianych do realizacji w 2015 r. Na Pradze-Północ najwięcej z nich będzie dotyczyło modernizacji tras tramwajowych. Przedstawiamy terminy i szczegóły planowanych prac.

W tym roku Tramwaje Warszawskie rozpoczną modernizację trasy z pl. Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. Prace obejmują między innymi przebudowę odcinków torowiska, platform przystankowych, przejazdów drogowych. – Wszystko po to, aby tramwaje jeździły szybciej i bardziej komfortowo – przekonują drogowcy.

Dokończona zostanie także przebudowa al. Solidarności przy ul. Jagiellońskiej – będą nowe tory, przedłużone torowisko tramwajowo-autobusowe i wspólne przystanki tramwajowo-autobusowe.

 • przebudowa torowiska tramwajowego na al. Solidarności odcinek ul. Jagiellońska – ul. Targowa
  29 czerwca–30 sierpnia,
 • modernizacja torów na pętli Czynszowa (na ulicach Środkowej, Wileńskiej, Czynszowej)
  1 maja–14 czerwca,
 • modernizacja torowiska na ul. Jagiellońskiej, odcinek rondo Starzyńskiego – ul. Ratuszowa, przebudowa przejazdu drogowego na ul. Golędzinowskiej
  4–28 czerwca,
 • modernizacja torowiska tramwajowego na odcinku Dworzec Wileński – Żerań Wschodni
  1 sierpnia–4 października.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych będzie w tym roku kontynuował budowę Trasy Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Tysiąclecia do ul. Zabranieckiej. Pierwszy odcinek, od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Zamoyskiego, został otwarty jesienią 2014 r. Planowana jest budowa dwóch jezdni po dwa pasy ruchu. W ramach inwestycji wybudowane zostaną między innymi chodniki i droga rowerowa. Wykonawca będzie miał 28 miesięcy na wykonanie projektu i prace budowlane.

Zarząd Dróg Miejskich planuje między innymi przy ul. Jagiellońskiej wymienić chodniki. Na Bródnie, przy ul. Kondratowicza – na wysokości Szpitala Bródnowskiego, zostanie w tym roku zamontowana nowa sygnalizacja świetlna. W październiku ma się zakończyć przebudowa Trasy AK, co oznacza, że na wysokości Żerania nie będzie trzeba zgadywać, którym pasem dojedziemy na Białołękę, a którym na Bródno.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne