poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Warszawa w kolorze. Wyjątkowa wystawa w Koneserze przy Ząbkowskiej

Udostępnij

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Centrum Praskim Koneser, odbędzie się wystawa zdjęć powojennej Warszawy połączona z prelekcjami i spacerem po Starej Pradze. Na wystawie zobaczymy dzieła legendarnego fotografa, Zbyszko Siemaszki, zaprezentowane w kolorze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trzeba jednak pobrać bezpłatną wejściówkę.

Czerwone autobusy, kolorowe elewacje kamienic na rynku Starego Miasta czy jasna fasada Pałacu Kultury i Nauki, to uchwycony przez Siemaszkę obraz Warszawy, który będzie można zobaczyć tak, jak widział go sam fotograf. – Warszawa była dla niego wyjątkowa, pozostawił nam miasto w niezapomnianych kadrach, abyśmy mogli po latach wracać do tego, czego w większości na ulicach stolicy już nie da się spotkać – mówią organizatorzy wystawy.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 10 września o godz. 10.00 w Centrum Praskim Koneser, w Sali Filtracja. W jego trakcie będzie możliwość obejrzenia fotografii w dużym formacie i w kolorze, spotkania się z rodziną fotografa, jak też uczestnictwa w prelekcjach dotyczących zbiorów fotografii w zasobach Narodowego Archiwum Cyfrowego. Oddzielna prelekcja zostanie też poświęcona innym powojennym fotografom Warszawy, taki jak: Mogens Tørsleff, Grażyna Rutowska czy Lech Zielaskowski.

Wystawa zdjęć Warszawy i spacer po Pradze

Zwieńczeniem wydarzenia jest spacer po warszawskiej Pradze, który poprowadzą przewodnicy prascy ze stowarzyszenia „Praska Ferajna”.

Wydarzenie, którego organizatorem jest Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, jest najważniejszym z cyklu pt. Powojenna Warszawa – wystawa prac Zbyszko Siemaszki. Współorganizatorem wystawy jest Fundacja XBW im. Ignacego Krasickiego, zaś w gronie partnerów znaleźli się AM ART-MEDIA Agencja PR, Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Centrum Praskie Koneser.

na zdjęciu Warszawa
Fot. Zbyszko Siemaszko/Fotografia ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Remastering do 4K plus koloryzacja i retusz: Bogdan Markowicz.

Zdjęcia wykorzystane do realizacji wystawy zostały udostępnione przez NAC w formie: „Fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Remastering do 4K plus koloryzacja i retusz wykonał Bogdan Markowicz.

Wydarzenie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/siemaszko/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne