poniedziałek, 15 lipca, 2024

Warszawa w kwiatach. Prażanie znów na podium

Udostępnij

Poznaliśmy laureatów 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Tradycyjnie już prym w konkursie wiodą mieszkańcy Pragi-Północ.

Konkurs, zapoczątkowany przez prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, jest jednym z najważniejszych w Polsce, związanych z miejskim ogrodnictwem i ekologią.

– „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można było zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokazały warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia – tłumaczą organizatorzy, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Nagrody przyznawano w trzech głównych kategoriach: „Człowiek”, „Sąsiedzi” i „Instytucja”. W kategorii „Człowiek” miejsca drugie i trzecie przypadły odpowiednio: Barbarze Kochnio (ul. Łochowska 52) oraz Magdalenie Wojciechowskiej (ul. Jagiellońska 47B). W kategorii „Sąsiedzi”, na trzecim miejscu znalazły się panie Anna Miłecka i Barbara Nastazjak (ul. Jagiellońska 1 i 3).

Barbara Kochnio. Fot. warszawawkwiatach.pl

Łochowska 52. Fot. warszawawkwiatach.pl

Magdalena Wojciechowska. Fot. warszawawkwiatach.pl

Jagiellońska 47B. Fot. warszawawkwiatach.pl

Anna Miłecka i Barbara Nastazjak. Fot. warszawawkwiatach.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne