czwartek, 20 czerwca, 2024

Warszawski sznyt i praska laba. Ulica Stalowa świętuje

Udostępnij

Przed nami druga edycja „Święta ulicy Stalowej”. W najbliższy weekend na Pradze-Północ odbędzie się sąsiedzka zabawa. Stalowa zostanie zamknięta, a urzędnicy apelują do mieszkańców, żeby usunęli z ulicy swoje samochody.

Każdy dzień przyszłego weekendu będzie miał swój charakter i hasło przewodnie. W sobotę (17 czerwca) Stalowa zachwyci nas „Praską labą”. – Nawiążemy w działaniach do praskiego klimatu ulic i podwórek oraz muzyki i historii prawobrzeżnej Warszawy. Na scenie wystąpią Wesołe Mazurki z Pragi i Duże Mazurki, Grzeczni Chłopcy oraz Kosmiczni Warszawa – mówią organizatorzy.

W niedzielę (18 czerwca) pojawi się „Warszawski sznyt” – dzień odpoczynku, śniadania sąsiedzkiego, teatrów ulicznych oraz jazzu, muzyki klasycznej i dawnych szlagierów z restauracji Warszawy dwudziestolecia międzywojennego. Tego dnia usłyszymy ze sceny: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet, Warsaw Camerata a’la Carte i Warszawską Orkiestrę Sentymentalną.

Na święto złoży się też wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, m. in. spektakle, warsztaty taneczne i plastyczne, śniadanie sąsiedzkie, animacje, gry i zabawy, gry wielkoformatowe dla dzieci i dorosłych, spacery historyczne, koncerty podwórkowe i balkonowe i wiele, wiele innych.

Na Stalowej pojawią się cztery strefy wypełnione atrakcjami i wydarzeniami: Gastro, Gier i animacji, Sąsiedzka i Koncertowa.

Utrudnienia w ruchu na Stalowej

W nocy z 16 na 17 czerwca zostanie zamknięty fragment ulicy Stalowej między ulicami Szwedzką a Czynszową. W trakcie wydarzenia, od 17 do 18 czerwca, mieszkańcy nie będą mieli możliwości wjechania na posesje znajdujące się na tym terenie i wyjechania z nich.

– W związku z tym bardzo prosimy o zatroszczenie się, aby Wasze samochody stanęły w innym obszarze – apelują urzędnicy. Samochody pozostawione w zamkniętej strefie zostaną odholowane.

W tamtym roku impreza przyciągnęła mieszkańców zarówno prawobrzeżnej, jak i lewobrzeżnej Warszawy. Na Stalowej bawiło się około 2,5 tysiąca uczestników.

Pełny program wydarzenia jest dostępny na stronie organizatora; Domu Kultury Praga.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne