poniedziałek, 20 maja, 2024

Warszawska majówka. Koncerty, multimedialne pokazy i spacery

Udostępnij

Festiwal Europejski na Trakcie Królewskim, pokazy w Multimedialnym Parku Fontann i otwarcie sezonu plenerowego na Bulwarach nad Wisłą. To tylko kilka z majówkowych atrakcji podczas zbliżającej się długiego weekendu. 

Warszawa, jak co roku, przygotowała na długi, majowy weekend moc atrakcji dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców. – Majówkę inaugurujemy dziś nad Wisłą, na jednym z promów, które już od 1 maja będą wozić pasażerów pomiędzy oboma brzegami rzeki – mówił podczas konferencji prasowej na promie „Wilga” Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Zachęcam oczywiście do spacerów tutaj, na bulwarach, ale również po nowo otwartym moście pieszo-rowerowym, który cieszy się naprawdę olbrzymim zainteresowaniem. Już podczas pierwszego tygodnia od otwarcia skorzystało z niego ponad 200 tys. osób – dodał prezydent Warszawy.

Festiwal Europejski na Krakowskim Przedmieściu

Tegoroczna majówka zbiegła się z 20. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Koncerty, tańce i teatry uliczne – to tylko niektóre atrakcje, które zaplanowane zostały na środę 1 maja. Na scenie przy Hotelu Bristol wystąpią muzycy z całej Europy. Roberto Ruggeri zaśpiewa najsłynniejsze włoskie szlagiery, Chris Schittulli francuskie, a celtycka mieszanka żywiołów Shannon wykona utwory z różnych zakątków świata.

– Wszystkie wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu odbędą się między godziną 12:00 a 18:00. Naprawdę warto tam być i miło spędzić czas – mówi Rafał Trzaskowski.

W tym wyjątkowym dniu Trakt Królewski stanie się kolorowym, europejskim miasteczkiem. Od ulicy Królewskiej do Placu Zamkowego przejdzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Mykanów. Zaprezentują się także artyści ze Szkoły Musicalowej B&B, którzy zaproszą na warsztaty „Roztańczona Europa”, czyli naukę podstaw polki, mazura, paso doble, zorby i wielu innych tańców.

Nad Wisłą i w miejskich parkach

Wiele stołecznych wydarzeń podczas długiego weekendu zaplanowanych zostało nad Wisłą. W tym roku warszawskie fontanny zatańczą w rytm przebojów grupy ABBA. Na weekend majowy zaplanowano inaugurację. Pierwsze tegoroczne pokazy w Multimedialnym Parku Fontann będą odbywać się codziennie, od 1 maja do 4 maja, o godz. 21:30. Na pobliskich Bulwarach wystartuje również sezon ogródkowy.

Wielkie Otwarcie Sezonu Dzielnicy Wisła planowane jest na weekend 25-26 maja. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich jest wyjątkowa świetlno-muzyczna parada łodzi RiverLights organizowana przez Fundację Do Dzieła!

– Zapraszam również do spędzenia wolnego czasu na terenach zielonych – czy to pięknie przebudowanym Polu Mokotowskim, czy też Kopcu Czerniakowskim z parkiem Akcji „Burza”. To niezwykłe miejsce zdobyło właśnie Grand Prix Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Zachęcam gorąco tych wszystkich, którzy jeszcze tam nie byli, żeby odwiedzili to wyjątkowe miejsce – mówi Rafał Trzaskowski.

UM

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne