środa, 17 lipca, 2024

Warszawskie ZOO znów otwarte

Udostępnij

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest już dostępny dla odwiedzających. ZOO można zwiedzać w godz. 9.00-18.00, a w weekendy i święta w godz. 9.00 – 19.00, jednak tylko w części plenerowej. Obowiązuje limit do 3000 osób jednocześnie, a goście powinni zachować dystans.

Dzieci i dorośli z powrotem mogą zobaczyć zwierzęta, mieszkające w Warszawskim ZOO. Zgodnie ze stopniowym łagodzeniem rządowych obostrzeń, Miejski Ogród Zoologiczny powoli powraca do zwyczajnego funkcjonowania. W ramach I etapu odmrażania zoo, dla gości placówki dostępna będzie część parkowa oraz punkty gastronomiczne, jednak tylko w tzw. ogródkach i na wynos.

Otwarte będą dwa wejścia do zoo – jedno przy ul. Ratuszowej i drugie na wysokości Mostu Gdańskiego. Przy każdym będzie funkcjonować jedno okienko kasowe, dlatego, aby uniknąć kolejek, lepiej kupić bilet przez internet.

Niższe ceny biletów do zoo

Mieszkańcy i turyści mogą też skorzystać z biletomatów dostępnych przy bramach wejściowych, które są regularnie dezynfekowane. Ceny biletów zostały obniżone – do niedzieli, 31 maja są sprzedawane według taryfy zimowej. Za bilet normalny zapłacimy 20 zł, ulgowy kosztuje 15 zł. Bilety rodzinne 2+1 kosztują 50 zł (za trzy osoby), 2+2 i więcej to koszt 15 zł za każdą osobę.

Jeśli w danym momencie na terenie ogrodu będzie zbyt dużo osób, kolejni goście będą musieli poczekać przed wejściem.

Jedna ławka – jedna osoba

Zwiedzających obowiązują wszystkie zasady bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych – zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną lub elementami odzieży, zachowanie 2-metrowej odległości od innych zwiedzających i osób z obsługi. Na jednej ławce również będzie mogła siedzieć tylko jedna osoba – wyjątkiem są osoby, mieszkające ze sobą. Dzieci i dorośli powinni też pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem do toalet, a także o zachowaniu zasad sanitarnych, np. nie należy dotykać szyb podglądowych i barierek.

W trosce o zdrowie personelu zoo, w ramach pierwszego etapu odmrażania ogrodu, pracownicy będą stopniowo przechodzić z systemu rotacyjnego i zdalnego na tryb zwyczajny i będą mieli dostęp do środków ochronnych, np. płynów do dezynfekcji czy rękawiczek. W kolejnych etapach placówka powróci do prowadzenia edukacyjnych zajęć dla najmłodszych, organizacji wydarzeń i plenerowych konkursów.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne