czwartek, 18 lipca, 2024

Weekend na Pradze Północ, czyli teatr, film albo spacer

Udostępnij

Dzielnica nie rozpieszcza nas nudą. W ten weekend artystycznym i rozrywkowym sercem Pragi będzie Park Praski i ulica Ząbkowska, która po raz kolejny zostanie zamknięta dla ruchu. Nie zabraknie koncertów, przedstawień i projekcji filmowych.

Teatralna Praga

W sobotę o godz. 15 w Parku Praskim odbędzie się pierwsza z trzech animacji przygotowanych przez artystów teatru AKT: „Teatralna Stara Praga”. Będzie zawierała program teatralno-cyrkowy, szczególnie atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, aczkolwiek i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Poprzez aktywną zabawę aktorzy wprowadzą widzów w tajniki cyrku i teatru. Kolejne przedstawienie; „Podwodny Świat” odbędzie się w niedzielę o godz. 14, również w Parku Praskim. Będzie to to galeria postaci podmorskich głębin przeniesiona w parkową przestrzeń. Akcja będzie zapowiedzią spektaklu plenerowego „In blue”, planowanego na godz. 19.

– „In blue” to przedstawienie o lekkiej, niebanalnej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia wielu ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze – zapowiadają organizatorzy.

Praga klasycznie

Dla osób poszukujących klastycznych wrażeń muzycznych dzielnica przygotowała VIII Praski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej. Pierwszy koncert obędzie się w niedzielę w katedrze św. Floriana o godz. 19. Rozpocznie go recital organowy Hanny Dys. Kolejne koncerty odbędą się 25 i 26 lipca oraz 1 i 2 sierpnia.

Filmowa Praga

Tuż po koncercie lub spektaklu, w niedzielny wieczór o godz. 21 w muszli Parku Praskiego rozpocznie się kolejna projekcja Praskiego Kina. Tym razem obejrzymy brawurową komedię w rytmie rosyjskiego disco. Jak zapowiadają organizatorzy, to pełne radości i humoru orzeźwiające spojrzenie na początek lat 90. Miejsce akcji to Berlin, który zmęczony komunizmem budzi się do życia. Tytuł filmu brzmi „Russendisko”, zwiastun możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=YIpptioIrJA

Na ulicach też się dzieje

Bogaty program przygotowała też „Retro Praga” przy ul. Ząbkowskiej 2. W południe zostanie tam wyświetlony film pt. „Dama” w reżyserii Marii Dłużewskiej. To dokument, który powstał na podstawie książki o Marii Kaczyńskiej. Po emisji filmu odbędzie się spotkanie z autorką, podczas którego będzie można nabyć jej książkę z autografem.

O godz. 16 wystąpi Ryszard Makowski – piosenkarz, pisarz i autor tekstów. W swoim repertuarze zaprezentuje wiele znanych, ale również nowych utworów. O 20 zaś, będzie miał miejsce koncert Warszawskiej Kapeli Zdzisława Patera z Chmielnej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne