niedziela, 19 maja, 2024

Wernisaż Warszawskiego Konkursu Fotograficznego. Wśród nagrodzonych są zdjęcia z Pragi!

Udostępnij

60 najlepszych zdjęć stolicy, w tym również warszawskiej Pragi, będzie można zobaczyć na wystawie Warszawskiego Konkursu Fotograficznego. Jej wernisaż odbędzie się w środę w lokalu Browar Warszawski na Woli.

Warszawski Konkurs Fotograficzny rozpoczął się w styczniu 2020 r. Jego formuła była otwarta, swoje zdjęcie Warszawy mógł zgłosić każdy. Aby to zrobić, wystarczyło zapisać się do grupy pod nazwą „Warszawski Konkurs Fotograficzny” na Facebooku, zapoznać z regulaminem grupy i zamieścić tak zwany „post”, czyli wpis, zawierający tytuł zdjęcia i zwięzły opis miejsca, w którym powstała fotografia, oraz oczywiście samo zdjęcie. Prace z każdego miesiąca oceniało jury złożone z zawodowych fotografów. Oprócz zdjęć miesiąca, wybierane było także zdjęcie roku. Jury obradowało wówczas w poszerzonym składzie i do wyboru miało dwanaście zdjęć, które zajęły pierwsze miejsca w konkursach miesięcznych. Nagrodą za zdjęcie roku rok 2020 byt notebook firmy Fujitsu, który przypadł w udziale pani Edycie Chrząszcz za pracę „Widok z 30 piętra PKiN”.

W oficjalnej prezentacji wyróżnionych prac organizatorom przeszkodziła pandemia. Po likwidacji obostrzeń organizatorzy WKF, we współpracy z Restauracją Browar Warszawski, zaprezentują hurtem wszystkie wyróżnione prace roku 2020.

Na wernisażu pojawią się też artyści:

  • Duet Teściowa śpiewa,
  • Heńka Małolepszego,
  • Wujka Samo Zło.

Wystawa odbędzie się w lokalu Browar Warszawski przy ul. Habersbuscha i Schielego 2 na Woli – na terenie dawnych Browarów Warszawskich przy ul. Grzybowskiej, w środę, 20 kwietnia 2022 r. o godzinie 19.00. Wystawa potrwa do 20 maja 2022 r.

Organizatorami są: Fundacja Promocji m.st. Warszawy we współpracy z redakcją serwisu www.warszawa.pl.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne