poniedziałek, 15 lipca, 2024

Widok na Pragę z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Pałac świętuje urodziny

Udostępnij

W czwartek Pałac Kultury i Nauki obchodził swoje 67 urodziny. Budynek powstał w 1955 r. Dla wielu to ikona, dla innych konstrukcja budząca kontrowersje. Postanowiliśmy wykorzystać okazję i sprawdzić, jak wygląda Praga-Północ z tarasu widokowego pałacu.

Pałac Kultury i Nauki ma 237 metrów wysokości. Taras widokowy pałacu znajduję się na wysokości 114 metrów, na 30. piętrze budynku. Warto wiedzieć, że w latach 90. XX wieku oraz na początku lat dwutysięcznych z anten radiowych pałacu korzystała Diecezja Warszawsko-Praska, która nadawała programy m.in. Radia Warszawa Praga.

Co widać z Pałacu Kultury? Pokażcie zdjęcia!

Z 30. piętra pałacu na pierwszy plan wysuwa się osiedle Panieńska, a tuż za nią wieże praskiej katedry św. Floriana. Dominują też zabudowania Portu Praskiego.

Jeśli macie zdjęcia, które przedstawiają prawy brzeg Wisły i naszą dzielnicę z tarasu widokowego PKiN, pochwalcie się nimi na naszym Facebooku.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne