wtorek, 18 czerwca, 2024

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podsumowała zbiórkę pieniędzy na Pradze-Północ

Udostępnij

Blisko 30 tys. zł uzbierał sztab Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy wraz z Centrum Praskim Koneser w ramach jubileuszowego, 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze przeznaczone zostaną na pomoc dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Pradze-Północ był drugim największym w Warszawie. W jego przeprowadzeniu nie przeszkodził nawet bardzo silny wiatr, który w ostatnią niedzielę stycznia nawiedził stolicę. Publiczność rozgrzewali: Kroke, Justyna Jary & Alegancka Kapela, Jelonek czy Tabu. Punktualnie o godz. 20 nie zabrakło „Światełka do nieba” – w trosce o bezpieczeństwo zwierząt był to pokaz laserowy.

– Każdy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to ogromne święto filantropii. Akcja, której inicjatorem i dobrym duchem od samego początku jest Jurek Owsiak, gromadzi wokół siebie ludzi o gigantycznych sercach. Jesteśmy szczęśliwi, że staliśmy się częścią tej wspaniałej inicjatywy. Dzięki niej w ręce specjalistów corocznie trafia sprzęt pozwalający na ratowanie zdrowia i życia maluchów – mówi Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

Przez cały dzień, 30 stycznia, na ulicach Pragi-Północ można było spotkać wielu dzielnych wolontariuszy, w tym blisko 50 z praskiego sztabu. Jeszcze przed wielkim finałem na terenie dzielnicy stanęło sześć puszek stacjonarnych. Dzielnica Praga-Północ oraz Centrum Praskie Koneser połączyło także swoje siły w sieci, gdzie łącznie przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt licytacji internetowych.

– Mieszkańcy naszej dzielnicy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Tysiące złotych zebranych przez wolontariuszy, w stacjonarnych puszkach, a także internetowych licytacjach, to dowód, że prażanie coraz chętniej angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym. Uczestnicząc w tak szlachetnych inicjatywach jak Wielka Orkiestra Świąteczna Pomocy, wszyscy razem budujemy wspólnotę, w której możemy wzajemnie na siebie liczyć – podkreśla Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza dzielnicy Praga-Północ.

W czasie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy i Centrum Praskie Koneser, łącznie zebrano 29 724,47 zł. W puszkach sztabu znalazło się 19 274,98 zł, z kolei aukcje internetowe przyniosły 10 449,49 zł. Najwyższa suma została uzyskana w licytacji rzeźby autorstwa Marka Sułka z cyklu „Aniołek Praski” (910 zł), a 225 zł zapłacił zwycięzca aukcji za książkę „Praga II. Nasza historia”, przekazaną przez autora Kamil Ciepieńko.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne