sobota, 18 maja, 2024

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Pradze. To druga największa impreza w Warszawie

Udostępnij

Przejażdżka londyńską taksówką po Pradze, kolacja z amerykańskim muzykiem Garym Guthmanem oraz weekend z noclegiem i kolacją w Centrum Praskim Koneser – to tylko część licytacji Praskiego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to drugi największy finał WOŚP w Warszawie i jedyne w prawobrzeżnej części stolicy Światełko do Nieba!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej, które rokrocznie w szpitalach wspierają kilkanaście tysięcy małych pacjentów. Wśród najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, jest pogorszenie ostrości wzroku, jaskra, zaćma, anomalie rozwojowe oraz nowotwory.

– Nie możemy przechodzić obojętnie wobec najsłabszych i bezbronnych. Dlatego aktywnie pomagamy zarówno potrzebującym na terenie Pragi, jak i chętnie włączamy się w ogólnopolskie akcje, takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jeżeli możemy zrobić coś dobrego, to zróbmy to! – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Finał WOŚP z Pragi-Północ w telewizji i internecie

Na placu Konesera stanie wielka scena, na której od godz. 12.15 do późnego wieczora będą się pojawiać zespoły i artyści, m.in. Teściowa Śpiewa, Kapela Praska, Jelonek czy Tabu. W programie są także pokazy artystyczne na Praskiej Ślizgawce, konkurs wiedzy o Pradze i licytacje, z których dochód wesprze 30. Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy. Relacje oraz wywiady z gośćmi będzie można śledzić także w telewizji oraz w internecie. Punktualnie o godz. 20.00 zaplanowane jest widowisko wizualne, czyli „Światełko do Nieba” – jedyne takie wydarzenie w prawobrzeżnej części stolicy.

Wolontariusze na start

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, który będzie zlokalizowany w Centrum Praskim Koneser, datki będzie zbierało 50 wolontariuszy, a w różnych punktach dzielnicy, w tym na placu Konesera, mieszkańcy znajdą puszki stacjonarne. Jedna z nich stanęła już w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15.

– Centrum Praskie Koneser od początku swojej działalności jest częścią wielu akcji społecznych. Tylko w ostatnim roku wspieraliśmy projekty skoncentrowane na przeciwdziałaniu bezdomności oraz aktywizacji seniorów. Udział Konesera w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naturalny sposób wpisuje się w nasze dotychczasowe zaangażowanie w pomoc potrzebującym – zaznacza Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

Centrum Praskie Koneser i Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy również w Internecie. W serwisie Allegro znajdują się aukcje organizowane między innymi przez praski sztab WOŚP: https://allegro.pl/uzytkownik/DzielnicaPPN

30. Praski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest we współpracy Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy z Centrum Praskim Koneser.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Wiadomości

Wiadomości lokalne