czwartek, 18 lipca, 2024

Wielkie święto na placu Hallera. Występy gwiazd, zabawy i zbiórka zdjęć

Udostępnij

Alegancka Kapela, Kabaret OT.TO i Teściowa Śpiewa, a na koniec wielka sąsiedzka potańcówka. W tym roku Święto Placu Hallera zapowiada się wyjątkowo. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. W tym dniu, z inicjatywy jednego z radnych, rusza też specjalny projekt: Archiwum Społeczne Osiedla Praga 2. Wydarzenie zaczyna się o godz. 14.

Święto Placu Hallera, obchodzone we wrześniu, to jedno z największych wydarzeń kulturalnych na Pradze. – W sobotę 11 września zapraszamy mieszkańców i mieszkanki dzielnicy do wspólnego świętowania. Zapewniamy świetną muzykę, pełną warszawskiego klimatu i humoru, wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dużą dawkę śmiechu – mówi Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ. – To ważne święto i ważne miejsce spotkań mieszkańców naszej dzielnicy. Zapraszamy prażan w każdym wieku. Zabierzcie rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół, zaproście do wspólnego świętowania mieszkańców innych stołecznych dzielnic. Znajdziemy miejsce dla każdego!

Powstaje Archiwum Społeczne Osiedla Praga 2

Podczas wydarzenia odbędzie się też wielka akcja zbierania zdjęć i pamiątek związanych z osiedlem Praga II. – Jeśli posiadacie w swoich albumach czy szufladach zdjęcia, które przedstawiają codzienność naszego osiedla, przynieście, pokażcie je – apeluje Kamil Ciepieńko, autor książki „Praga II – Nasza historia” i radny dzielnicy. – Szukamy zdjęć z rodzinnych spacerów, spotkań na podwórkach i placach zabaw, podczas zakupów, w szkole czy w pracy.

Jak tłumaczy radny, jeśli mieszkańcy nie chcą rozstawać się ze zdjęciami, to na miejscu będzie możliwość, aby je zeskanować i przekazać do archiwum w wersji cyfrowej.

Atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Pragi

Święto Placu Hallera rozpocznie się o godz. 14. Chętni będą mogli wziąć udział w grach i zabawach plenerowych: mega twisterze, kręglach czy foot darcie, czyli ogromnej tarczy do rzutek. Jak przekonują organizatorzy na najlepszych będą czekać słodkie upominki.

Rodzinne budowanie karmików dla ptaków

W tym samym czasie, w Warszawskim Centrum Rzemiosła Wood Workshop przy pl. Hallera 6, odbędą się rodzinne warsztaty, podczas których uczestnicy będą budować karmiki dla ptaków. Warsztaty odbędą się w trzech grupach:

  • I grupa, w godz. 10-12,
  • II grupa, w godz. 13-15,
  • III grupa, w godz. 16-18.

Jak informują organizatorzy; ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto wcześniej się zapisać: zapisy@woodworkshop.pl.

Fot. Radosław Zawadzki

Meandry o grzeszkach dzieciństwa i bohaterzy Disney’a

Na pl. Hallera pojawi się także wielka scena, na której wystąpi Trupa Teatralna Meandry, grupa teatralna, która wystawi spektakl „Trzpioty i urwisy” skierowany młodszych widzów. Spektakl opowiada o zachowaniach i postawach typowych dla dzieci, czyli grzeszkach dzieciństwa. Zaraz po nich na scenie zobaczymy bohaterów bajek Disney’a, którzy zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z kultowych animacji.

Teściowa Śpiewa o Pradze

Występ, tuż po premierze swojej pierwszej płyty, zapowiedział również duet Teściowa Śpiewa. Pani Beata wraz z zięciem urzekli mieszkańców Pragi wiele lat temu słynnym występem na ul. Ząbkowskiej. Od tego czasu tworzą jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów śpiewających o stolicy. Duetu Teściowa Śpiewa wystąpi o godz. 16.

Alegancka Kapela o praskiej miłości na Brzeskiej i Ząbkowskiej

Na placu Hallera, ok. godz. 17, pojawi się Alegancka Kapela, laureaci konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Zespół kontynuuje warszawskie tradycje muzyczne – od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez współczesne dzielnicowe opowieści. Do najciekawszych kompozycji należy z pewnością ballada „Stasiek i Julia” – praska historia o miłości, rozgrywająca się między Brzeską, Ząbkowską a Inżynierską.

Kabaret OT.TO

Na scenie będzie też miejsce na lżejszą twórczość – około godziny 18 na placu pojawi się doskonale znany Kabaret OT.TO. Zabawa słowem, świetna muzyka i mnóstwo humoru to świetna recepta na sobotni wieczór. „Jak ja kocham cię”, „Zasmażka”, „Wakacje” – tymi piosenkami przez wiele lat członkowie kabaretu rozśmieszali Polaków, a teraz zaśpiewają je dla mieszkańców Pragi i całej Warszawy.

Sąsiedzka potańcówka

Kulminacyjnym momentem wieczoru będzie łącząca pokolenia sąsiedzka potańcówka. – Do wspólnej zabawy zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Wystarczy wygodne obuwie i dobry humor. Podobne wydarzenie zorganizowaliśmy na placu Hallera w 2019 roku i cieszyło się ogromną popularnością. Wierzymy, że tak będzie i w tym roku! – mówi burmistrz Pragi Ilona Soja-Kozłowska.

Organizatorem wydarzenia „Święto Plac Hallera” jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne