piątek, 14 czerwca, 2024

Wileński do remontu

Udostępnij

Dworzec Wileński przejdzie lifting. Kolejarze odmalują ściany w holu kasowym. Pojawi się też nowe oświetlenie, czujniki dymu oraz kamery monitoringu.

Polskie Koleje Państwowe, właściciel dworca, planują m.in. zdemontować podwieszane sufity i zamontować nowe. Remont ma potrwać miesiąc.

Dworzec Warszawa-Wileńska jest obecnie jednym z najważniejszych węzłów przesiadkowych w Warszawie. Został zbudowany w 1863 r. jako początkowa stacja Kolei Warszawsko-Petersburskiej, której żelazny szlak prowadził przez Wilno. W 1915 r. wysadzony w powietrze przez Rosjan. W latach 1927-1928 na jego miejscu wybudowano obecną siedzibę spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, a funkcję dworcową przejął prowizoryczny budynek, który przetrwał do lat 50-tych XX wieku. Potem jego funkcję przejęły budynki magazynowe po drugiej stronie torów, od ulicy Białostockiej.

Obecny budynek dworca powstał w 2002 r. kiedy to zakończyła się budowa centrum handlowego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne