wtorek, 21 maja, 2024

Wybierz najważniejsze wydarzenie roku na Pradze-Północ

Udostępnij

Koniec roku to czas podsumowań. Wybraliśmy 10 wydarzeń, które naszym zdaniem były najważniejsze dla Pragi-Północ. Przygotowaliśmy też specjalną ankietę, dzięki której możecie głosować na najważniejsze z nich.

Wybraliśmy 10 wydarzeń, które miały miejsce w 2019 r. Poniżej przedstawiamy ich opisy. Które zasługuje na miano numeru jeden? Głos oddajemy w Wasze ręce! Głosowanie trwa do 6 stycznia.

1. Nowe przedszkole przy ul. Wrzesińskiej

Pierwsza od 40 lat inwestycja oświatowa na Pradze-Północ. Przedszkole zostało oficjalnie otwarte w styczniu. Dzięki tej inwestycji przybyło 150 miejsc dla przedszkolaków. Architektura budynku nawiązuje do już istniejącej. Obiekt jest nowoczesny i przyjazny dla maluchów.

2. Zakończenie budowy metra

We wrześniu metro dojechało na stację „Szwedzka”. W ten sposób praski podziemny trakt został domknięty. Ostatnia praska stacja jest zlokalizowana pod ulicą Strzelecką nieopodal skrzyżowania z ulicą Szwedzką.

3. Nagroda dla tężni na pl. Hallera

Praska tężnia w 2019 r. brylowała podczas gali Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Wygrała w kategorii najlepsza przestrzeń publiczna oraz najlepsze rozwiązanie proekologiczne roku.

4. Nocny bieg po Pradze

W grudniu, po dwóch latach przerwy, na ulice dzielnicy wróciła jedna z najciekawszych imprez sportowych dla biegaczy w Warszawie: Nocny bieg po Pradze. Trasa 10 kilometrowego biegu prowadzi przez najstarsze ulice Starej Pragi, śladem urokliwych kamienic i zaułków.

5. Turniej Trójek Siatkarskich

W listopadzie, w hali przy ul. Szanajcy, został rozegrany jeden z największych w Polsce turniejów sportowych: Turniej Trójek Siatkarskich Dziewcząt! W imprezie wzięło udział 48 drużyn z całej Polski. Frekwencja była ogromna, a poziom sportowy dorównywał imprezie o randze międzynarodowej!

6. Nagrody Ad Rem

To największe wydarzenie oświatowe na Pradze-Północ. Podczas uroczystości wręczane są nagrody dla najlepszych placówek szkolnych, a także dla uczniów, dyrektorów i osób, które są szczególnie zaangażowane w rozwój praskiej oświaty. W tym roku wręczenie nagród Ad Rem w pełni zasłużyło na miano gali! Doskonała organizacja, świetna atmosfera i genialny występ Stanisława Sojki oraz Pawła Popko.

7. Otwarcie basenu przy ul. Jagiellońskiej

Po trwającym niemal pięć miesięcy remoncie, pływalnia przy ul. Jagiellońskiej 7 w końcu została otwarta dla mieszkańców. Obiekt, który w nowym roku skończy 20 lat, borykał się z wieloma problemami, głównie budowlanymi. W 2011 r. wykryto wadę świetlika w dachu, ostatnio zawiniła belka podtrzymująca dach. Miejmy nadzieję, że to już koniec problemów.

8. Remont szkoły podstawowej przy ul. Kawęczyńskiej

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Powstańców 1863 r. przy ul. Kawęczyńskiej 2 zaczyna swoje funkcjonowanie po długim remoncie. Remont był jednym z największych w historii praskich placówek oświatowych – z budynku zostały praktycznie tylko ściany zewnętrzne a wszystkie inne elementy zostały wybudowane na nowo. Inwestycja kosztowała ponad 16 mln zł.

9. 100-lecie szkoły przy ul. Kowieńskiej

W 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej 12/20 świętowała swoje 100-lecie powstania. Uroczystości zgromadziły uczniów placówki, absolwentów, kadrę dydaktyczną i władze dzielnicy. Obecna była też Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Wydarzenie obchodów 100-lecia uświetniły występy artystyczne.

10. Metamorfoza Łochowskiej

Przedwojenna, trzypiętrowa kamienica przy ul. Łochowskiej 37 odzyskała dawny blask. Inwestycja, przeprowadzona w ramach rewitalizacji obszaru Szmulowizna, kosztowała 1,56 mln zł. Budynek znajduje się w zasobie komunalnym dzielnicy, czyli służy mieszkańcom Pragi.

Stworzone w serwisie interankiety

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne