sobota, 18 maja, 2024

Wydarzenia na Pradze 16-17 października 2021 r.

Udostępnij

Najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ. Sprawdźcie co będzie się działo w dzielnicy!

Sobota, 16 października 2021 r.

Wernisaż Akademii Iluminatorni

W restauracji Na Wileńskiej, przy ul. Wileńskiej 19, w sobotę o godz. 17, odbędzie się wernisaż prac malarskich, które powstały w ramach Akademii Iluminatorni, autorskiego projektu spotkań i warsztatów. – W Akademii biorą udział osoby z różnych światów, na różnych etapach życia: pracujące w korporacji, w dużych i małych firmach, w środku swojej kariery zawodowej, młode mamy wychowujące małe dzieci i kobiety zaczynające etap emerytury – mówi dr Katarzyna Bruzda-Lecyk, pomysłodawczyni i założycielka Iluminatorni. – W ramach malowania nie tylko uczę warsztatu artystycznego, ale zadając tematy plastyczne, w formie otwartych pytań zachęcam do rozwoju osobistego, do zmiany przekonań osobistych – dodaje.

Graj w bule z Pragą-Północ (zajęcia cykliczne)

Wszyscy, bez względu na wiek, mogą poświęcić sobotnie popołudnie na naukę gry w bule. Gra, szczególnie popularna we Francji, polega na rzucaniu metalowymi kulami z wyznaczonego okręgu w kierunku punktu wyznaczonego specjalną kulą. Wygrywa ten, kto rzuci metalową kulę jak najbliżej celu.

Grupa dla seniorów: godz. 15.30-17.30
Grupa open: godz. 17.30-19.30
Miejsce: VII Ogród Jordanowski, ul. Namysłowska 21
Zapisy nie są wymagane.

Kenia przy Strzeleckiej

Bezwzględność Afryki i jej fascynujące piękno! Jeśli pragniecie poznać kilka ciekawych i wzruszających ludzkich historii, posłuchać anegdot, odwiedzić black bazar, kenijskie chaty czy small restaurant, lub zwyczajnie spojrzeć w oczy uśmiechniętych, spontanicznych i mimo wszystko pogodnych mieszkańców wioski Mwabungu, zapraszamy na spotkanie z podróżnikami!

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13
Data: 16 października 2021 r., godz. 15.00, wstęp wolny

Przypadki Warszawskiego Amanta

– Czy zastanawiałeś się jakie to uczucie, kiedy większość znajomych dawno się ustatkowała, a Ty na największe zmiany decydujesz się dopiero po 30-tce? Bohater najnowszego spektaklu TEATRU XL „Przypadki Warszawskiego Amanta” jest właśnie w takiej sytuacji. Postanawia na nowo zdefiniować własne szczęście i odnaleźć je w swoim rodzinnym mieście – Warszawie.

W sobotę i niedzielę w Teatrze XL na Placu Hallera 5, odbędzie się premiera monodramu „Przypadki Warszawskiego Amanta” – historia jednego bohatera inspirowana współczesnym życiem w Warszawie oraz twórczością Charlesa Bukowskiego.

Ekojesień w nowym centrum Dzielnicy Wisła

W weekend, 16-17 października, w Pawilonie Edukacyjnym Kamień na Golędzinowie, będzie można poznać sposoby na ekologiczne działania w życiu codziennym. Warsztaty w duchu „zero waste”, spacery przyrodnicze, gry czy spotkania z ekspertami to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Pawilon zlokalizowany jest między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie, tuż obok mostu Gdańskiego.

  • sobota godz.12.00
    Warsztat I Budowa budek lęgowych dla ptaków. Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz dorosłych, dla których ochrona miejskich ptaków jest ważna. Wspólnie dowiemy się jak chronić ptaki, a każdy uczestnik będzie mógł zbudować najlepszą, bo własną budkę.
  • sobota godz.15.00
    Fundacja Inicjatyw Niebanalnych zaprasza na Szachy w „Kamieniu”. Znane od wieków, niewymagające prądu, ekologiczne i rozwijające umysł. Takie zmagania sportowe lubimy! Zapraszamy wszystkich niezależnie od poziomu szachowego.
  • niedziela godz. 16.00
    Wiemy, że tęskniliście, więc wracamy z misami i gongami tybetańskimi. Zapraszamy na Koncert relaksacyjny I zieleń, misy i gongi tybetańskie.

Niedziela, 17 października 2021 r.

Aqua Aerobik (zajęcia cykliczne)

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i niedzielę na basenie Dzielnicowego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Jagiellońskiej 7. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 16. roku życia.

W niedzielę zajęcia podzielone są na dwie kategorie:
– seniorzy 60+ – grupa I w godzinach 16.00-17.00 i grupa II w godzinach 17.00-18.00,
– kategoria open od 16. roku życia – grupa I w godzinach 18.00-19.00 i grupa II w godzinach 19.00-20.00.

Krainy Ciemności „Poranki Z Bajką”

W niedziele o godz. 10, na kanale You Tube Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy, a także na stronie www i profilu społecznościowym biblioteki na Facebooku, odbędzie się spotkanie literackie on-line z opowiadaczem baśni Szymonem Góralczykiem.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne