środa, 17 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. 2-3 grudnia 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

2 grudnia 2023 r. (sobota)

Gwiazdka na Szmulkach

Ręcznie wykonane dekoracje, pierniczki, artyści i rzemieślnicy, u których będzie można zakupić wyjątkowy prezent – to wszystko na Bazarze Szmulki.

– Zapraszamy na warsztaty i zakupy świąteczne na Bazarze Szmulki. Będą regionalne przetwory, wyroby ekologiczne, upominki i warsztaty – zachęcają organizatorzy.

Program wydarzenia:

 • 12.00 warsztaty zdobienia piernika
 • 13.00 warsztaty dekorowania ozdób choinkowych
 • 14.00 poczęstunek barszczem czerwonym z uszkami
 • 15.00 wspólne ubieranie choinki z mieszkańcami

Miejsce: Bazar Szmulki, godz. 8.00-16.00

II Olimpiada Integracyjna

W sobotę Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 organizuje Olimpiadę Integracyjną. – Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 5-6 lat. Na naszych gości czeka mnóstwo atrakcji m.in. multimedialna równoważnia, rzuty do celu, zabawy zręcznościowe i wiele innych. Każe dziecko otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Wraz z rodzicami będzie mogło wziąć udział w warsztatach świątecznych – zachęcają przedstawiciele szkoły.

Impreza odbywa się po raz drugi. Została objęta patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 73, godz. 10.00-13.00

Warsztaty #Warszawawkwiatach | Hortiterapia

Hortiterapia łączy pasję do ogrodnictwa z dobroczynnym wpływem natury na nasze zdrowie i samopoczucie. Znana również jako ogrodoterapia, to innowacyjna forma terapii, wykorzystująca rośliny, ogrody i prace ogrodnicze do wsparcia zdrowia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego.

Na warsztatach poznamy:

 • historię i założenia hortiterapii, dowiemy się, jak rośliny wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie oraz jak mogą stymulować nasze zmysły – zapachy, dźwięki, kolory i tekstury, aby wprowadzić nas w stan relaksu i koncentracji,
 • różne techniki wykorzystywane w hortiterapii, takie jak ogrodowe zajęcia praktyczne, medytacja w ogrodzie, terapia przyrodą.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

Przez Ząbkowskiej podwórka, zakamarki i tajemnice do Monopolu

Ząbkowska to jedna z najsłynniejszych w Polsce ulic. Na spacerze przyjrzymy się jej dokładnie – który zabytek jest prawdziwy, a który jest atrapą, z kiedy są blizny na ścianach po kulach i odłamkach, co kryją podwórka, gdzie są warte odwiedzenia knajpki, gdzie są kapliczki i fabryczki o których wiemy wszyscy, a gdzie są te, o których nie pamięta prawie nikt. Dowiemy się gdzie były żydowskie modlitewnie, a gdzie siedziba socjalistycznego Bundu, kto projektował praski modernizm, a kto budynki przemysłowe i co oprócz wódki produkowały fabryki przy tej ulicy. Na koniec zwiedzimy dawną fabrykę wódek, zwaną na Pradze po prostu monopolem, a od prawie trzydziestu lat także Koneserem i przedstawimy historię fabryki oraz co, jak i gdzie dokładnie w niej produkowano i powiemy, co można zobaczyć w Muzeum Polskiej Wódki. Zajrzymy też do pięknego, choć niedostępnego miejsca – słyszymy od organizatorów.

Zbiórka: Targowa 62, godz. 14.30

ulica zabkowska
Ulica Ząbkowska na Pradze-Północ. Fot PP/KC

3 grudnia 2023 r. (niedziela)

Szkółka morsowania

Zapraszamy na szkółkę morsowania Dzielnicy Wisłą 2023 – już po raz kolejny spotykamy się nad Wisłą, a nawet w Wiśle!

Harmonogram wydarzenia:

 • 10.00 – rozpoczęcie rejestracji na morsowanie i sprzątanie nad Wisłą
 • 11.00 – prelekcja o morsowaniu i oficjalne przywitanie
 • 11.15 – wspólne przejście na Plażę Rusałka
 • 11.30 – rozgrzewka i wejście do wody
 • 12.00 – pyszna zupa dla wszystkich zarejestrowanych morsów

Miejsce: Beach Bar Aquatica, godz. 10.00

Świąteczny Turniej Szachowy

Zapraszamy wszystkich miłośników szachów do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, które nadejdzie z blaskiem świątecznych dekoracji i duchem zdrowej rywalizacji! Świąteczny Turniej Szachowy odbędzie się w urokliwej lokalizacji Spółdzielni Koneser.

To wyjątkowa okazja, aby zmierzyć się z innymi pasjonatami szachów, wymieniać doświadczenia i celebrować świąteczny czas w duchu sportowej rywalizacji. Turniej obfitować będzie w ekscytujące rozgrywki, a najlepsi gracze zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami.

Jest to doskonała okazja, aby pokazać swoje umiejętności, spotkać się z lokalną społecznością szachistów oraz spędzić czas w przyjaznej, świątecznej atmosferze.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, Spółdzielnia, godz. 15.00

Zimowy mini koncert

Zimowy mini koncert to prawdziwa muzyczna uczta, która mimo swojej skromności, skrywa w sobie ogromną dawkę wiedzy i niezapomnianej zabawy.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia artyści z zespołu Projekt Muzyka zabiorą uczestników w niezwykłą podróż przez rozmaite gatunki muzyczne, dostarczając nie tylko przyjemności z odsłuchiwania, ale również cennych doświadczeń słuchowych.

Na scenie zabrzmią instrumenty o różnorodnym brzmieniu, jak pianino, gitara, flet poprzeczny, saksofon, klarnet, dzwonki, melodyka oraz kilka prostych instrumentów perkusyjnych, co stworzy magiczną i pełną świątecznej magii atmosferę.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia przeniesiemy się na chwilę w bajkowy zimowy świat dźwięków, w którym każda nuta skrywa tajemnicę i emocję. Zimowy mini koncert to nie tylko okazja do słuchania muzyki, to również możliwość aktywnego uczestnictwa w świątecznych zabawach muzyczno-ruchowych, które dodadzą uroku i magii tej wyjątkowej chwili.

Link do zapisów: https://tiny.pl/c4pw3

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 16.30

pawilon kamien
Kamień nad Wisłą. Pawilon edukacyjny na Pradze-Północ, na Golędzinowie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne