wtorek, 23 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze 2-3 października 2021

Udostępnij

Spacery, bajki i zajęcia na basenie, a na deser coś dla melomanów. Pierwszy weekend października na Pradze-Północ zapowiada się bardzo interesująco. Sprawdźcie sami!

  • Sobota
    2 października 2021 r.

#Ekojesień – posprzątaj Pragę-Północ

W sobotę odbędzie się spacer, podczas którego mieszkańcy wspólnie posprzątają wiślany brzeg Pragi-Północ. To realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. Urząd Dzielnicy Praga-Północ zapewnia worki i rękawice dla wszystkich chętnych.

Zbiórka: godz. 10.00, Pawilon Edukacyjny „Kamień” u zbiegu ul. Wybrzeże Helskie i Zatylnej.

Graj w bule z Pragą-Północ (zajęcia cykliczne)

Wszyscy, bez względu na wiek, mogą poświęcić sobotnie popołudnie na naukę gry w bule. Gra, szczególnie popularna we Francji, polega na rzucaniu metalowymi kulami z wyznaczonego okręgu w kierunku punktu wyznaczonego specjalną kulą. Wygrywa ten, kto rzuci metalową kulę jak najbliżej celu.

Grupa dla seniorów: godz. 15.30-17.30
Grupa open: godz. 17.30-19.30
Miejsce: VII Ogród Jordanowski, ul. Namysłowska 21
Zapisy nie są wymagane.

Spacer po Targowej

Prawobrzeżni to cykl spacerów, organizowanych przez Muzeum Warszawskiej Pragi. Tym razem spacer odbędzie się ulicą Targową. – Ulica Targowa, łącząca ze sobą dwie dzielnice, to nie tylko domy o różnorodnej architekturze, ale również historie nietuzinkowych osób. Podczas spaceru wysłuchamy opowieści między innymi o „płockim Noblu”, bogatym dostawcy trzody chlewnej, pechowym właścicielu firmy przewozowej, ekspedientce z cukierni, księgarzu z pasją, czy praskim wytwórcy harmonii.

Spacer poprowadzi Monika Wesołowska. Zbiórka przed kamienicą przy ul. Targowej 12. Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub drogą internetową.

Zbiórka żołędzi i orzechów

Warszawskie zoo zebrało już potrzebny zapas orzechów włoskich (200 kg) w akcji „Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z warszawskiego zoo”. – Nadal jednak zbieramy żołędzie oraz orzechy laskowe. Te można dostarczać do warszawskiego zoo codziennie od poniedziałku do niedzieli w godz. 7–19 przy wejściach u ochrony od strony ul. Ratuszowej i mostu Gdańskiego – informują pracownicy zoo.

  • Niedziela
    3 października 2021 r.

Biblioteka na walizkach

W niedziele o godz. 10, na kanale You Tube Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy, a także na stronie www i profilu społecznościowym biblioteki na Facebooku, odbędzie się spotkanie literackie on-line z opowiadaczem baśni Szymonem Góralczykiem.

Aqua Aerobik (zajęcia cykliczne)

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i niedzielę na basenie Dzielnicowego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Jagiellońskiej 7. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 16. roku życia.

W niedzielę zajęcia podzielone są na dwie kategorie:
– seniorzy 60+ – grupa I w godzinach 16.00-17.00 i grupa II w godzinach 17.00-18.00,
– kategoria open od 16. roku życia – grupa I w godzinach 18.00-19.00 i grupa II w godzinach 19.00-20.00.

Praska Jesień w Świątyniach

W niedziele o godz. 19.30 w Sanktuarium pw. Matki Bożej z Lourdes wystąpi Janusz Radek w programie „The Best Of”. To pierwszy koncert 9. edycji cyklu „Praska Jesień w Świątyniach”.

The Best Of. Janusz Radek z zespołem. Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69

Koncerty, których organizatorem jest urząd dzielnicy Praga-Północ, to oczekiwane wydarzenia i okazja do spotkań z piękną muzyką w znakomitym wykonaniu wybitnych solistów i akompaniatorów.

W tym roku wydarzenia odbędą się w Sanktuarium pw. Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 oraz w Parafii Katedralnej pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 3.

To program złożony z ulubionych przez publiczność piosenek z przekroju całej twórczości Janusza Radka, m.in. z recitali. Od początku swojej artystycznej działalności artysta odważnie zagłębiał się i poznawał coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. Razem z zespołem w przystępny i poruszający sposób zaprezentują publiczności swoją dotychczasową twórczość. Nie zabraknie utworów, które już od długich lat kojarzone są przez odbiorców z nazwiskiem Janusza Radka, takie jak: „Kiedy umrę, kochanie”, „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, „Dziwny jest ten świat”, „Domek bez adresu”.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne