poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. 2-3 września 2023 r.

W każdy piątek dziennikarze portalu Przegladpraski.pl przedstawiają najciekawsze wydarzenia, które dzieją się na Pradze-Północ. To przegląd największych imprez i kameralnych spotkań.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

2 września 2023 r. (sobota) na Pradze

Targi biżuterii i dodatków

Zapraszamy do Pasażu Konesera! Polscy projektanci i zagraniczne perełki!

Na targach znajdziemy biżuterie, torby, torebki, buty, akcesoria do włosów i wszelkie modne dodatki!

Zgłoszenia dla wystawców: fashioninwarsaw@gmail.com

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Muzeum Chleba, kamienice, fabryki – spacer z przewodnikiem

Szmulowizna, to do końca lat dziewięćdziesiątych XIX wieku przedmieście Pragi, którego nazwa również dzisiaj niektórym „mrozi pianę na ustach”. Stara tkanka kamienicznych ulic przeplatana blokami z lat siedemdziesiątych sprawia wrażenie, jakby przenikały się w jednym miejscu różne plany czasowe i różne miasta. Jej dawne dzieje to m.in. najważniejszy Żyd praski Szmul Zbytkower, który miał tu swój folwark, Radziwiłłowie, którzy zbudowali nieznaną wielu mieszkańcom stolicy spektakularną bazylikę. Mimo pewnych cech rozmachu, Szmulki to także lokalność, kojarząca się z małym miasteczkiem: lokalna piekarnia z Muzeum Chleba (które zwiedzimy), spokojne tempo życia, które kwitnie pośród wielkomiejskiej zabudowy oraz pozostałości dawnego przemysłu. Zakończymy w Koneserze, gdzie zajrzymy do najpiękniej urządzonego wnętrza restauracyjnego na świecie

Zbiórka: Kawęczyńska 53, godz. 11.00

muzeum chleba
Muzeum Chleba przy ul. Jadowskiej na Pradze-Północ.

Piknik RetroWarszawa

Piknik, choć utrzymany w klimacie retro, nie będzie pozbawiony współczesnych akcentów. Na mieszkańców czekają warsztaty z rzemieślnikami, twórczego pisania piosenek czy nauki sitodruku. Wspomnieniami powrócimy do dawnych lat zapraszając na pokaz warszawskiej mody retro czy do sektora VR, który przeniesie nas do Warszawy sprzed lat.

Piknikowi towarzyszyć będzie interaktywna wystawa starych warszawskich środków transportu, prezentacja warszawskich twórców street artu oraz gry i animacje dla dzieci. O wyjątkowy klimat zadbają artyści na scenie: Kapela Sztajer, Kapela Praska, Alegancka Kapela z charyzmatyczną Justyną Jary oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Miejsce: teren przed Urzędem Dzielnicy Praga-Północ, ul. Kłopotowskiego 15 od strony ul. Sierakowskiego, godz. 15-21

plakat

3 września 2023 r. (niedziela)

Turniej Piłki Siatkowej

Wakacje kończymy w sportowym stylu Turniejem Piłki Siatkowej w najlepszej scenerii, bo nad Wisłą. Zapraszamy do zgłaszania się dwuosobowych drużyn droga mailową na adres beachbaraquatica@gmail.com. Do Turnieju może zgłosić się łącznie 20 drużyn. W zawodach mogą wziąć udział też osoby niepełnoletnie po złożeniu odpowiedniego oświadczenia podpisanego przez rodzica bądź opiekuna prawnego.

Zachęcamy do zgłaszania się do Turnieju i kibicowania.

Miejsce: Beach Bar Aquatica, godz. 9.00-17.00

Akcja „Czysta Wisła”

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiej akcji „Czysta Wisła”.

Po wakacjach, z inicjatywy Dominika Dobrowolskiego, ekologa i podróżnika, posprzątamy brzegi Królowej Polskich Rzek na całej długości. Na praskiej plaży Rusałka zrobimy odprawę, udostępnimy worki oraz rękawice. Na zakończenie na uczestników akcji będzie czekał poczęstunek. Widzimy się nad Wisłą!

Zbiórka: Plaża Rusałka, godz. 10.00-13.00

na zdjęciu śmieci
Śmieci zalegające przy brzegach warszawskiej Wisły na Pradze-Północ. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Targi biżuterii i dodatków

Zapraszamy do Pasażu Konesera! Polscy projektanci i zagraniczne perełki!

Na targach znajdziemy biżuterie, torby, torebki, buty, akcesoria do włosów i wszelkie modne dodatki!

Zgłoszenia dla wystawców: fashioninwarsaw@gmail.com

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Potańcówka z Kapelą Lipy

Wstęp wolny

Powoli zbliża się koniec kolejnego sezonu w Praskim Ogródku Sąsiedzkim. Chcemy pożegnać lato z fasonem, dlatego zapraszamy na potańcówkę z Kapelą Lipy wśród naszej ogrodowej zieleni. Zespół pod wodzą Roberta Lipki zagra warszawskie szlagiery. Kto się jeszcze tego lata nie wytańczył, koniecznie musi tam być!

Miejsce: Praski Ogródek Sąsiedzki, Al. Solidarności 55, godz. 17.00

Finałowy koncert Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic

Laureaci tegorocznej edycji konkursu wystąpią podczas koncertu finałowego, który w tym roku odbędzie się 3 września. Podczas koncertu Jury wyłoni zdobywcę Grand Prix oraz ogłosi, który artysta zdobył Nagrodę Publiczności w głosowaniu internetowym (oddano ponad 33 tysiące głosów!).

Na scenie, zaraz po finalistach, pojawi się Wieża Bajzel – zespół, który wygał w zeszłorocznej edycji. Koncert zakończy się artystyczną perełką – występem Krzysztofa Zalewskiego z repertuarem Czesława Niemena, którego „Sen o Warszawie” niewątpliwie stał się piosenką symbolem w Stolicy.

Na wydarzenie będzie można zdobyć bezpłatne wejściówki podczas sobotniego Pikniku RetroWarszawa przed Urzędem Dzielnicy Praga-Północ.

Miejsce: teren przed Urzędem Dzielnicy Praga-Północ, ul. Kłopotowskiego 15 od strony ul. Sierakowskiego, godz. 17.00-22.00

I miejsce zajęła Alegancka Kapela – „Stasiek i Julia”

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne