czwartek, 20 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze 23-24 października 2021 r.

Udostępnij

Weekend na Pradze. Sprawdźcie co wydarzy się na Pradze-Północ w najbliższą sobotę i niedzielę. Przygotowaliśmy dla Was najciekawsze kulturalne i sportowe propozycje.

  • sobota, 23 października 2021 r.

Spacer informacyjny. Wiem o wycince – Park Praski

Specjaliści – ogrodnicy i dendrolodzy – będą objaśniać jak rozwijają się choroby drzewa oraz jak wygląda proces obserwacyjno-badawczy drzewostanu, w efekcie którego, w przypadku tych drzew zdecydowali się wystąpić z wnioskiem na ich usunięcie.

Miejsce: wybieg dla niedźwiedzi od strony al. Solidarności
Godzina: 10.00

Szachy w „Kamieniu”

Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany – zachęcają organizatorzy.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, ul. Wybrzeże Puckie 1
Godzina: 15.00

Spotkanie inspirujące z Mariką Krajniewską

Marika Krajniewska – jest pisarką rosyjskiego pochodzenia. Od lat mieszka w Warszawie. Współpracuje z prężnie działającą na Białołęce Fundacją AVE. Angażuje się w działania przeciw uprzedzeniom opartym na krzywdzących stereotypach. Stara się łączyć a nie dzielić: kraje, narody, kultury.

Wyreżyserowała i wyprodukowała krótkometrażowy film fabularny „Głód” doceniany na międzynarodowych festiwalach. Jest właścicielką wydawnictwa Papierowy Motyl. Aktywnie wspiera czytelnictwo. Pisze książki i scenariusze filmowe. Pretekstem do spotkania jest jej najnowsza książka „Prezydentka”.

Miejsce: profil na Facebooku Muzeum Warszawskiej Pragi
Godzina: 18.30

„Orkiestra spokoju” koncert ambientowy

Czy potrzebujesz świętego spokoju? Jeśli tak, doskonale się składa. Orkiestra, która zagości w Domu Kultury dołoży bowiem wszelkich starań, by wszyscy słuchacze mogli zamknąć oczy i odpłynąć w rejony, w których wszyscy bywamy zdecydowanie zbyt rzadko. Od awangardy po jazz, muzykę klasyczną czy pop.

Skład orkiestry:
– Szymon Białorucki – puzon, baryton marszowy i trąbka
– Alek Pankowski vel Jankowski – gitara elektryczna
– Michał Lazar – śpiew, dzwonki, Rhodes piano, fortepian, kalimba i parę innych
– Łukasz Zięba – reżyseria dźwięku, kontrabas i śpiew

Miejsce: Dom Kultury Praga, Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13
Godzina: 19.00, wstęp wolny

  • niedziela, 24 października 2021 r.

Aqua Aerobik (zajęcia cykliczne)

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i niedzielę na basenie Dzielnicowego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Jagiellońskiej 7. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 16. roku życia.

W niedzielę zajęcia podzielone są na dwie kategorie:
– seniorzy 60+ – grupa I w godzinach 16.00-17.00 i grupa II w godzinach 17.00-18.00,
– kategoria open od 16. roku życia – grupa I w godzinach 18.00-19.00 i grupa II w godzinach 19.00-20.00.

Koncert relaksacyjny – zieleń, misy i gongi tybetańskie

Dźwięki gongu i mis tybetańskich pomagają nam w niezwykle łagodny, czasem zupełnie cichy sposób uzyskać dostęp do naszej wewnętrznej harmonii.

Uczestnicy koncertu będą mogli wysłuchać go na siedząco, lecz zalecana jest pozycja leżąca. Uczestnicy leżą na specjalnych matach skierowani w stronę instrumentów i wibrujących fal.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, ul. Wybrzeże Puckie 1
Godzina: 16.00

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane do piątku do godz. 12.00 lub do wyczerpania miejsc, mailowo na adres kamien@zzw.waw.pl.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne