niedziela, 14 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. 26-27 sierpnia2023 r.

W każdy piątek dziennikarze portalu Przegladpraski.pl przedstawiają najciekawsze wydarzenia, które dzieją się na Pradze-Północ. To przegląd największych imprez i kameralnych spotkań.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

Wydarzenia 26 sierpnia 2023 r. (sobota)

Ogródek sensoryczny w Praskim Ogródku Sąsiedzkim

Razem z sąsiadami stworzymy ogródek sensoryczny i poznamy tajniki dbania o rośliny ogródkowe!

Istniejący od kilku lat Praski Ogródek Sąsiedzki powiększa się właśnie o ogródek sensoryczny w ramach inicjatywy lokalnej wspartej przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

– Przyjdź do nas i wspólnie stwórzmy ogródek sensoryczny sadząc rośliny działające na zmysł smaku (truskawki, poziomki, melisa, tymianek), węchu (wrzośce, żurawki, jeżówki), dotyku (sesleria jesienna, miskanty, piórkówki) i wzroku (hosty, żurawki) oraz tworząc rabatę pokrytą korą lub żwirem, których wydawane dźwięki oddziałują na zmysł słuchu – mówią organizatorzy.

Miejsce: Praski Ogródek Sąsiedzki, Al. Solidarności 55, godz. 10-14

Aktywnie nad Wisłą

Warszawsko-Mazowiecka Rada Olimpijska PKOl we współpracy Polskim Związkiem Korfballu i Towarzystwem Gry w Bocce  serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Pragi na trzy spotkania z korfballem plażowym i bocce, które odbędą się w ramach programu „Aktywnie nad Wisłą”.

Na plaży przy Przystani Wodnej Aquatica będzie można zobaczyć mecze pokazowe, nauczyć się zasad gry oraz spróbować sił w zorganizowanych rozgrywkach sportowych. Zajęcia będą prowadzone w formie nauki gry, zabawy sportowej a także mini rywalizacji oraz meczów pokazowych.

Miejsce: Beach Bar Aquatica, 10-18

Joga na Placu Konesera

Czujesz, że potrzebujesz relaksu? Twoje ciało, umysł i duch nie współgrają ze sobą? Mamy dla Ciebie idealną propozycję.

– Godzinne spotkanie z jogą skierowane jest zarówno do osób zaawansowanych, jak i początkujących. Podczas zajęć skupimy się na wzmocnieniu naszego organizmu, poznamy podstawowe pozycje i sekwencje jogi – nie zabraknie relaksu, ćwiczeń z oddechem i elementów medytacyjnych – zapraszają organizatorzy. – Do treningu wystarczy wygodny strój oraz, jeśli posiadacie, to własna mata do jogi – dodają.

Miejsce: pl. Konesera, godz. 11.00

Ząbkowska i Koneser: bramami, podwórkami i zakamarkami do Monopolu. Spacer z przewodnikiem

Ząbkowska to jedna z najsłynniejszych w Polsce ulic, ale też ulic osławionych. Na spacerze przyjrzymy się jej dokładnie – który zabytek jest prawdziwy, a który jest atrapą, z kiedy są blizny na ścianach po kulach i odłamkach, co kryją podwórka, gdzie są warte odwiedzenia knajpki), gdzie są kapliczki i fabryczki o których wiemy wszyscy, a gdzie są te, o których nie pamięta prawie nikt; gdzie były żydowskie modlitewnie, a gdzie siedziba socjalistycznego Bundu, kto projektował praski modernizm, a kto budynki przemysłowe i co oprócz wódki produkowały fabryki przy tej ulicy.

Zbiórka: ul. Targowa 62, godz. 11.00

Kino Letnie w Muszli w Parku Praskim – Pulp Fiction

Film w reż. Quentina Tarantino, USA 1994, 154 min.

Przemoc i odkupienie w opowieści o dwóch płatnych mordercach pracujących na zlecenie mafii, żonie gangstera, bokserze i parze okradającej ludzi w restauracji.

Miejsce: Muszla koncertowa w parku Praskim, godz. 20.30

Wydarzenia 27 sierpnia 2023 r. (niedziela)

„Zośka” wraca na Pragę

Letni cykl warsztatów sportowych – „Zośka” wraca na Pragę!

Na placu Konesera warszawscy mistrzowie gry w zośkę będą uczyć tajników tego sportu. Na warsztatach poznamy techniki robienia widowiskowych trików, dowiemy się jak grać w „4 kwadraty”, jak porządnie kopać w kole, a nawet zagrać w zośkowego golfa!

Miejsce: pl. Konesera, godz. 12.00

Chodź potańczyć w Koneserze

Plenerowe praktisy i potańcówki połączone z bezpłatnymi lekcjami tańca.

Co na Ciebie czeka?

  • dwie bezpłatne 45 minutowe lekcje tańca prowadzone przez tancerzy i instruktorów z grupy SwingStepPL
  • pokazy taneczne
  • animacje i konkursy
  • muzyka: Boogie / Swing / Rock and Roll
  • wokal na żywo: SuzieQ
  • i jeszcze kilka niespodzianek

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 16.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne