poniedziałek, 20 maja, 2024

Wydarzenia na Pradze. 6-7 kwietnia 2024 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

6 kwietnia 2024 r. (sobota)

Warsztaty #DzielnicaWisła | Wisła – dawny szlak

Podczas warsztatu:

  • Dowiemy się, co dawniej było transportowane na drewnianych galerach i jakie znaczenie mają dzisiaj łodzie pływające po Wiśle.
  • Zwrócimy uwagę na gatunki bytujące na wodnej trasy oraz na to w jaki sposób korzystać z rzeki by nie zakłócić ich spokoju.
  • Podczas części warsztatowej, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne łódeczki przy użyciu naturalnych materiałów znalezionych nad brzegiem Wisły oraz materiałów z recyklingu.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.00

Targowisko Sztuki

Dlaczego warto kupować sztukę, szczególnie bezpośrednio od artystów?

  • BEZPOŚREDNI KONTAKT: Pozwala to na bezpośrednią interakcję z twórcą, możliwość poznania historii i inspiracji stojących za dziełem.
  • UNIKALNOŚĆ: Każde dzieło ma swoją historię i osobowość, co czyni je wyjątkowym. To inwestycja w oryginalność i indywidualność.
  • WSPARCIE ARTYSTÓW: Kupując bezpośrednio od artysty, wspierasz jego pracę i rozwój, umożliwiając mu kontynuację twórczej drogi.
  • EMOCJE I INSPIRACJA: Sztuka wywołuje emocje, inspiruje i pobudza wyobraźnię. Dzięki niej nasze życie staje się bogatsze i pełniejsze.
  • KREOWANIE WNĘTRZA: Dzięki unikalnym dziełom sztuki możemy stworzyć wyjątkową atmosferę w naszym domu lub miejscu pracy, która będzie odzwierciedlać naszą osobowość i indywidualny styl.

Przyjdź na Targowisko Sztuki w Butelkowni i odkryj niezwykłe dzieła stworzone przez utalentowanych artystów. To nie tylko zakupy, to podróż przez świat wyobraźni i inspiracji!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-17.00

Skrzydlata #DzielnicaWisła | spacer ornitologiczny

Zapraszamy na cykl ornitologicznych spacerów, w trakcie których poznamy skrzydlatych mieszkańców Dzielnicy Wisła.

Spacery odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca i startować spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

Zachęcamy wszystkich amatorów i pasjonatów, małych i dużych do wspólnego obserwowania naszych ptasich przyjaciół.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

7 kwietnia 2024 r. (niedziela)

Targowisko Sztuki

Przyjdź na Targowisko Sztuki w Butelkowni i odkryj niezwykłe dzieła stworzone przez utalentowanych artystów. To nie tylko zakupy, to podróż przez świat wyobraźni i inspiracji!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-17.00

EKOporanek #wKamieniu | Czule o bobrach

Zapraszamy na niedzielne EKOporanki #wKamieniu. Cykl rodzinnych spotkań, w których w przyjemny sposób spędzimy czas na pracy twórczej i zgłębianiu wiedzy na temat otaczającej nas przyrody.

W niedzielę, w Międzynarodowym Dniu Bobrów, porozmawiamy czule o bobrze. Dowiemy się, czy bobry też są rodzinne jak my? Czy ich ciemne zęby, to zdrowe zęby? Po co im oczy, uszy i nos tak blisko siebie? Co naprawdę jedzą i jak budują bez gwoździ. Na koniec pójdziemy na nadwiślański spacer śladem tych fascynujących gryzoni.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne