wtorek, 23 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze 9-10 października 2021

Udostępnij

Noc bibliotek, zajęcia na basenie i koncert Vivaldiego w katedrze św. Floriana. W najbliższy weekend nie zabraknie atrakcji. Przygotowaliśmy najciekawsze wydarzenia na Pradze-Północ.

sobota, 9 października 2021 r.

XVI Jesienny Bieg VII Ogrodu Jordanowskiego

W ogrodzie przy ul. Namysłowskiej 21 odbędzie się 16. edycja Jesiennego Biegu VII Ogrodu Jordanowskiego. Uczestnicy będą rywalizować w dziesięciu kategoriach wiekowych. Na najlepszych czekają medale i nagrody. W programie znalazło się też wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. dmuchańce i balony.

Harmonogram:
9.00 – zapisy
9.45 – rozgrzewka uczestników
10.00 – uroczyste otwarcie
10.00 – START
12.30 – uroczyste wręczenie medali i nagród

Jesienne prace w ogródku sąsiedzkim

W ogrodzie, w Miejscu Aktywności Lokalnej „Śliwka” przy ul. Gersona 16 na Śliwicach, o godz. 10.00, odbędzie się spotkanie dla amatorów ogrodnictwa, którzy podczas wspólnej pracy poznają tajniki przygotowania ogrodu do jesieni. Mieszkańcy, którzy zaangażują się w tworzenie ogródka sąsiedzkiego, mogą liczyć na wsparcie eksperckie.

Spacer po Starej Pradze

W swoim najnowszym projekcie Fundacja Zwalcz Nudę zachęca mieszkańców Starej Pragi, Nowej Pragi oraz Kamionka by poczuli się gospodarzami miejsca, w którym mieszkają. W ramach projektu „U nas – na prawym brzegu” odbędą się spacery z przewodnikiem, konkursy, piknik sąsiedzki czy gry miejskie.

Spacer po Warszawie

Pierwszy spacer w ramach projektu odbędzie się w sobotę o godz. 11.00, ruszy spod Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52).

W ramach spaceru mieszkańcy poznają starą przedwojennej miejską tkankę, zobaczą cerkiew prawosławną, poznają historię Bazaru Różyckiego, dowiedzą się także, jakie funkcje pełniła ta część Warszawy po zakończeniu II wojny światowej. Zapoznają się również z robotniczym charakterem tej części dzielnicy.

Graj w bule z Pragą-Północ (zajęcia cykliczne)

Wszyscy, bez względu na wiek, mogą poświęcić sobotnie popołudnie na naukę gry w bule. Gra, szczególnie popularna we Francji, polega na rzucaniu metalowymi kulami z wyznaczonego okręgu w kierunku punktu wyznaczonego specjalną kulą. Wygrywa ten, kto rzuci metalową kulę jak najbliżej celu.

Grupa dla seniorów: godz. 15.30-17.30
Grupa open: godz. 17.30-19.30
Miejsce: VII Ogród Jordanowski, ul. Namysłowska 21
Zapisy nie są wymagane.

Jubileusz Biblioteki Publicznej i Noc Bibliotek

W sobotę, o godz. 15.00 odbędzie się mszę świętą w intencji pracowników praskiej biblioteki publicznej w parafii Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej 5.

W tym dniu, który jest jednocześnie jubileuszem 65-lecia powołania biblioteki publicznej przy ul. Skoczylasa, zaplanowano wiele aktywności i ciekawych propozycji, nie tylko dla najmłodszych.

godz. 15.00-16.00:

– strefa zabaw dla najmłodszych,
– czytanie wzmacnia – mini gra terenowa,
– bohaterowie bajek – quiz literacki,
– moja malowana biblioteka – zajęcia plastyczne,
– super czytelnik/super czytelniczka – projektowanie znaczków;

godz. 16.00-19.00

– uroczyste powitanie,
– spotkanie z Panią Elwirą Izdebską-Kuchtą – autorką debiutanckiego zbioru opowiadań,
– „Twardowski o miłości” – spektakl poetycki na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu Stanisława Górki,
– Biblioteka we wspomnieniach – wystawa fotografii,
– tort jubileuszowy.

niedziela, 10 października 2021 r.

Spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w Hulakula

To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia, to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie – tłumaczą organizatorzy.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki. Rezerwacja: https://rezerwacje.hulakula.com.pl/step2
Miejsce: Hulakula, ul. Jagiellońska 82B, godz. 11.00

Aqua Aerobik (zajęcia cykliczne)

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek i niedzielę na basenie Dzielnicowego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Jagiellońskiej 7. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 16. roku życia.

W niedzielę zajęcia podzielone są na dwie kategorie:
– seniorzy 60+ – grupa I w godzinach 16.00-17.00 i grupa II w godzinach 17.00-18.00,
– kategoria open od 16. roku życia – grupa I w godzinach 18.00-19.00 i grupa II w godzinach 19.00-20.00.

Praska Jesień w Świątyniach

W październiku po raz dziewiąty odbędą się koncerty z cyklu Praska Jesień w Świątyniach. Koncerty, których organizatorem jest urząd dzielnicy Praga-Północ, to oczekiwane wydarzenia i okazja do spotkań z piękną muzyką w znakomitym wykonaniu wybitnych solistów i akompaniatorów.

W niedzielę o godzinie 19.00 w Parafii Katedralnej pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika odbędzie się koncert „Cztery Pory Roku”. To cykl czterech koncertów skrzypcowych Vivaldiego w wykonaniu Roksany Kwaśnikowskiej (skrzypce solo) i Kwintetu smyczkowego „Impressione” w składzie: Jan Pietkiewicz – skrzypce 1, Dobromir Lesiak – skrzypce 2, Agnieszka Podłucka – altówka, Agata Bąk – wiolonczela, Michał Zuń – kontrabas, Mirosław Feldgebel – klawesyn, Andrzej Krusiewicz- konferansjer koncertu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas wydarzenia obowiązują aktualne przepisy sanitarne, w tym obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne