piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Niedziela 20 sierpnia 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższą niedzielę na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

20 sierpnia 2023 r. (niedziela)

Zostań odkrywcą! Warsztaty kreatywne dookoła świata – Ameryka Południowa

MOJE DOMOWE ZOO – warsztaty plastyczne tworzenia mini teatrzyku ze zwierzętami Ameryki Południowej. Z tekturki uczestnicy wycinać będą mogli leniwca, lamę i anakondę wykorzystując wcześniej przygotowane do tego szablony. Przygotowane przez dzieci zwierzaki będą kolorowane i ozdabiane.

ETNO OZDOBY – warsztaty tworzenia biżuterii w stylu Indian Ameryki Południowej. – Zapraszamy dzieci z rodzicami na wyjątkowe warsztaty tworzenia pięknej, kolorowej biżuterii inspirowanej sztuką krajów Ameryki Południowej. Podczas zajęć dzieci nauczą się wykonywać naszyjniki i bransoletki, którymi będą mogły następnie obdarować swoich najbliższych. W ramach warsztatów poznają także różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii – zachęcają organizatorzy.

STREFA ZABAW I KONKURSÓW Z EKO KLOCKAMI – ZOO Ameryki Południowej
Na stołach animacyjnych wykonanych z klocków uczestnicy będą budować zwierzaki wykorzystując do tego ekoklocki.

Partnerem akcji jest CARDBLOCKS.

Ze specjalnym kodem rabatowym uczestnicy będą mieli możliwość zakupienia zestawu klocków ze zniżką i odebrania ich na miejscu. Podczas wszystkich warsztatów uczestnicy będą mogli wygrać różnorodne nagrody za udział w akcji oraz wykonanie unikatowych, kreatywnych prac.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Jacka Jeżewskiego.

Miejsce: Galeria Wileńska, godz. 11.00-16.00

Galeria Wileńska
Galeria Wileńska, parter centrum handlowego. Fot. Mat. prasowe.

Wyprzedaż garażowa na Różycu

Kolejna wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego. – Wstęp na garażówki zarówno dla sprzedających, jak i kupujących jest bezpłatny. Koniecznie wpadajcie się wystawić oraz przyjdźcie się obkupić – mówią organizatorzy.

Garażówka tylko na zewnątrz.

Miejsce: Bazar Różyckiego, godz. 11.00-17.00

Przechadzki nad Wisłą – Plaża z historią w tle

Jeśli kogoś nie przekona nadwiślański warszawski piasek, to z pewnością na plaże przyciągną widoki. Z żadnego innego miejsca w Warszawie nie ma drugiego takiego widoku na sylwetę Starego Miasta, jaki rozpościera się z plaży Rusałka. Jest on świetnym pretekstem do opowieści o tym, jaką rolę odegrała Wisła w życiu miasta, jak wyglądała rzeka i jej brzegi na przestrzeni wieków oraz co zadecydowało o powstaniu Warszawy właśnie nad wielką rzeką. Dowiemy się też, ile statków przepływało dawniej przez Warszawę jednego dnia i jak radzono sobie z rzeką, kiedy jej brzegów nie spinały mosty. Nie omieszkamy nie wspomnieć o istniejącym w miejscu dzisiejszej plaży dawnej przystani Związku Urzędników Kolejowych RP.

Miejsce: Plaża Rusałka, godz. 11.00

czapla
Czapla siwa nad brzegiem Wisły. Fot. wislawarszawska.pl

„Zośka” wraca na Pragę – Lato Konesera 2023

Przez całe wakacje na placu Konesera warszawscy mistrzowie gry w zośkę będą uczyć tajników swojego sportu. Na warsztatach poznasz techniki robienia widowiskowych trików, dowiesz jak grać w „4 kwadraty”, jak porządnie kopać w kole, a nawet zagrasz w zośkowego golfa!

Miejsce: Plac Konesera, godz. 12.00

Chodź potańczyć w Koneserze

Wracamy do plenerowych praktisów i potańcówek połączonych z bezpłatnymi lekcjami tańca w Centrum Praskim Koneser.

Co na Ciebie czeka?

  • dwie bezpłatne 45 minutowe lekcje tańca prowadzone przez tancerzy i instruktorów z grupy SwingStepPL
  • pokazy taneczne
  • animacje i konkursy
  • muzyka: Boogie / Swing / Rock and Roll
  • wokal na żywo: SuzieQ

i jeszcze kilka niespodzianek!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 16.00

centrum praskie koneser
Centrum Praskie Koneser. Fot. Mat. prasowe.

Niedzielny Fajf u Xawerego – Heniek Małolepszy

Koncert Heńka Małolepszego w wyjątkowym praskim klimacie.

Wstęp wolny!

Niedzielny Fajf u Xawerego, czyli stołeczna piosenka i literatura około polowy minionego wieku. Solo wykonuje Małolepszy – element lokalny. W programie modne szlagiery Dwudziestolecia – zaśpiewane od banjo, a także felietony Stefana Wiecha Wiecheckiego – własnoręcznie czytane przez solistę.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 17.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne