sobota, 14 grudnia, 2024
WiadomościWydarzenia na Pradze-Północ 2-3 kwietnia 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ 2-3 kwietnia 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

2 kwietnia 2022 r.

Warsztaty #WarszawawKwiatach. Rośliny w ogrodzie naturalnym – drzewa i krzewy

Wiosenne warsztaty w Kamieniu na temat tego, jak wspierać różnorodność biologiczną w ogrodzie. Na sobotnich zajęciach skupimy się na tym, jak stworzyć naturalny ogród i połączymy się w grupy projektowe pod okiem architekta zieleni.

  • Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod nr 606 225 863.
  • Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Szachy w „Kamieniu”

Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie ? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany.

  • Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 15.00

3 kwietnia 2022 r.

Hajda Banda dla Ukrainy

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”, które od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę prowadzi działalność humanitarną, ratując uchodźców po ukraińskiej stronie przejścia granicznego Budomierz – Hruszów.

Wystąpi: Hajda Banda / Гайда Банда (Bielsk Podlaski/Warszawa)

Hajda Banda to polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia i zachodniej Białorusi. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki z obu stron Puszczy Białowieskiej wykonywane są z młodzieńczą energią i artystyczną finezją zaczerpniętą od dawnych mistrzów muzyki wiejskiej, takich jak Edmund Brożek, Wiktor Wołkowycki, Stanisław Rosa i Wiera Grygoruk. Grupę powołała do życia w 2021 r. skrzypaczka Darii Butskaya, jako artystyczną kontynuację stypendium „Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Zespół współpracuje m.in. ze studiem folkloru podlaskich Białorusinów „Żemerwa” ze Studziwód.

  • Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji
Reklama

Wiadomości

Reklama

Podobne wiadomości