niedziela, 19 maja, 2024

Wydarzenia na Pradze-Północ 30 kwietnia-1 maja 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

30 kwietnia 2022 r.

Praska dyskoteka balkonowa

Praska Dyskoteka Balkonowa to już tradycja Pragi-Północ. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wypatrywania muzycznej platformy, która przez cztery godziny będzie poruszać się po ulicach dzielnicy. Będzie można usłyszeć największe hity lat 80. i 90. oraz popularne utwory polskich i zagranicznych wykonawców – mówią przedstawiciele urzędu dzielnicy.

Transmisja wydarzenia na Facebooku Urzędu Dzielnicy Praga-Północ: www.facebook.com/UrzadDzielnicyPragaPolnoc.

Praska Dyskoteka Balkonowa wystartuje o godz. 17 spod urzędu dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15. Platforma z Dj-em ruszy w kierunku ul. Ząbkowskiej i ul. Kawęczyńskiej. Później usłyszymy ją w okolicach ul. Wileńskiej i ul. Inżynierskiej, pl. Hallera i ul. Namysłowskiej. Impreza skończy się ok. godz. 21.

Szachy w Kamieniu

Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy. Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie ? Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 15.00


1 maja 2022 r.

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”. – Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego! – zachęcają organizatorzy.

Od 10 kwietnia trwają warsztaty wokalne z tworzenia ballad prowadzone przez Justynę Jary oraz poszukiwania zapomnianych ballad pod okiem etnomuzykolożki dr Weroniki Grozdew- Kołacińskiej. Zaplanowane są także spotkania śpiewacze w towarzystwie profesjonalnych muzyków oraz koncert z dawnymi i nowo powstałymi balladami warszawskimi w wykonaniu uczestników zajęć oraz Justyny Jary i muzyków z zespołu Alegancka Kapela.

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

Warsztaty #WarszawawKwiatach | Sztuka kompostowania

– Podczas sobotnich zajęć skupimy się na sztuce kompostowania i w przystępny sposób opowiemy jak prowadzić dom i ogródek w duchu zerowaste – zapowiadają organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem 606 225 863.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne