niedziela, 14 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 1-2 lipca 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

  • Wydarzenia na Pradze w sobotę 1 lipca 2023 r.

Skrzydlata Dzielnica Wisła – spacer ornitologiczny

Kolejny spacer „Niespodziewani goście nad Wisłą? To wszystko możliwe.”

Na najbliższej wycieczce będziemy mogli się skupić na początkach ptasich przelotów. Mimo, że okres lęgowy nad Wisłą trwa w najlepsze, to niektóre gatunki ptaków z rodziny siewkowatych szykują się już do odlotu. Takie pierwsze stada tworzą z reguły osobniki, które doświadczyły strat w lęgach.

Lipiec to jeszcze okres bez dużych i widowiskowych stad ptaków nad rzeką, ale potrafią się tu pojawić gatunki z południa Europy, np. warzęchy, czaple nadobne czy pelikany lub powracające z arktycznych lęgowisk np. piaskowce.

WSTĘP WOLNY

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.00

Warsztaty #Warszawawkwiatach – balkonowa stołówka dla zapylaczy

Zwierzęta/zapylacze, tak jak i ludzie, mają swoje gusta i preferencje. Są pokarmy, które lubią i takie, za którymi niezbyt przepadają.

Zakładając ogródek stajemy się szefami kuchni, którzy otwierają stołówkę dla wszystkich zapylaczy w okolicy. Jakie rośliny przyciągną najwięcej gości? Co im zaoferować, żeby zostali z nami na stałe? Na te i inne pytania wspólnie znajdziemy odpowiedź podczas warsztatów.

Udział jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy.

Zgłoszenia są przyjmowane do 30.06.2023 do wyczerpania miejsc.

Jak się zapisać?

Zapoznaj się ze Zgodą na Przetwarzanie Danych Osobowych oraz Klauzulą Informacyjną, dostępnymi poniżej. Udział w zajęciach oznacza wyrażenie zgody, o jej poświadczenie podpisem poprosimy w dniu spotkania przed rozpoczęciem.

Wyślij zgłoszenie na adres warszawawkwiatach@zzw.waw.pl zawierające:

  • datę i nazwę wydarzenia
  • imię i nazwisko
  • numer telefonu
  • Zgodę na Przetwarzanie Danych Osobowych

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

Domowe sadzenie aksamitek
  • Wydarzenia na Pradze w niedzielę 2 lipca 2023 r.

Kulturalne Spotkania z Przyrodą

Do teatru czy do parku? Na warsztaty czy spektakl? Spotkanie ze sztuką czy z przyjaciółmi? Dla dzieci czy dla dorosłych? – tym razem nie musisz wybierać.

Szalona Botaniczka (postać kreowana przez Katarzynę Markowską) zabierze nas na spacer i przedstawi swoje ulubione okazy.

Rośliny nie mają przed nią tajemnic: rozumie ich ekspresję, marzenia, obawy i sposoby na życie. A ponieważ pasja bywa zaraźliwa, może się okazać, że w wyniku tego spotkania i Ty zatańczysz z kwiatem, zaśpiewasz z chwastem, a może, jak one, odetchniesz i nieco się uziemisz?

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 11.00

Praskie Lato Konesera

Sezon wakacyjny nieodłącznie związany jest w koncertami plenerowymi. Dlatego w niedziele rozpoczynamy cykl koncertów plenerowych w ramach cyklu Praskie Lato Konesera.

To koncerty, które odbywać się będą w przestrzeni Centrum Praskiego Koneser, co niewątpliwie zapewni odpowiedni klimat. Artyści, którzy zaprezentują się na scenie nierozerwalnie związani są z konkursem Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic.

Praskie Lato Koneser rozpoczynamy 2 lipca o godzinie 15.00, a na scenie pojawią się:

Szymon Żurawski, którego utwory poruszają problemy życia codziennego oraz relacji z ludźmi oraz Teściowa Śpiewa, czyli śpiewająca teściowa i akompaniujący zięć. Oprócz więzów rodzinnych łączy ich podobne poczucie humoru oraz miłość do muzyki i do Warszawy z jej kulturą i folkową tradycją.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 15.00

Aleganckie niedziele w Koneserze

Koncert „Dawne i nowe ballady podwórzowe”

W programie ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir oraz tanga w których każdy krok jest grą o życie.

Pieśni są o sprawach codziennych – burzliwych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. W programie m.in. Kosa, Ostatnia niedziela, Praskie Syreny, Ballada o włamywaczu, czy Umówiłam się z nim na dziewiątą, czyli dawne i nowe szlagiery w alegancko kobiecej interpretacji.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne