piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 16-17 lipca 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

sobota 16 lipca 2022 r.

Kino letnie z Bolkiem i Lolkiem

Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej???????? animacji spotkacie w Koneserze. Zapraszamy serdecznie co sobotę na „Poranki filmowe z Bolkiem i Lolkiem”.

Miejsce: pl. Konesera, godz. 11.00

Joga na Pradze I Йога на Празі

Zapraszamy na spotkania z jogą po ukraińsku. – Praktyka jogi pozwala na rozciągnięcie ciała, wzmocnienie i usunięcie blokad fizycznych oraz przywrócenie świadomości własnego ciała – czytamy na stronie organizatorów.

Spotkanie będą organizowane w parku Praskim, okolicach muszli koncertowej, w godz. 9.00-10.30. Daty spotkań:

 • 16.07.2022
 • 23.07.2022
 • 30.07.2022
 • 06.08.2022
 • 13.08.2022
 • 20.08.2022
 • 27.08.2022
 • 03.09.2022
 • 10.09.2022

– Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, w miarę możliwości prosimy o zabranie własnych mat – informują organizatorzy.

Strefa Kreatywna URBAN ART: Warsztaty ze street-artu dla młodzieży i dorosłych

Zajęcia poprowadzi Wojciech / Taki Myk / Wiśniewski

W części teoretycznej filmy i praktyczne wskazówki jak wykonać ręcznie wycinany szablon. W części praktycznej każdy z dwunastu uczestników będzie miał okazję stworzyć własnoręcznie szablon, który zostanie odbity na specjalnie przygotowanej ściance.

Zapisy: https://bit.ly/3OPmhxH

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 12.00

Festiwal Zręczności na Pradze

 • 17.30 – Pokaz zręczności i balansu nad życiem i śmiercią Krzysztof Kostery
 • 18.00-19.15 – Warsztaty zręczności Krzysztofa Kostery

Multiinstrumentalista i wirtuoz świata balansu i precyzji cyrkowej. Podwójny absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku ze specjalizacjami: wolna drabina ekwilibrystyczna, trapez statyczny oraz żonglerka. Aktor w spektaklach Michała Walczaka oraz członek cenionej grupy nowo-cyrkowej „Kejos Kolektyw”. Grał w warszawskim kabarecie „Pożar w Burdelu” oraz współtworzył „Warszawski Cyrk Magii i Ściemy”.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 17.30

„Shpil Mir a Dumke” – „Pieśni Żydowskie Ukrainy”

Olga Avigail Mieleszczuk wokalistka urodzona w Warszawie, mieszkająca na stałe w Jerozolimie, zaprasza w fascynującą muzyczną podróż do żydowskich sztetli Ukrainy.

Oldze towarzyszy pieśniarka Agnieszka Mazur oraz trio kobiece „Kol Ishe” (głosy kobiece), które tworzą wybitne instrumentalistki: Marta Maślanka (cymbały), Gosia Szarlik (skrzypce) i Izabela Buchowska (wiolonczela).

W programie znajdą się:

 • ludowe pieśni w Jidisz,
 • chasydzkie niguny (pieśni bez słów),
 • ukraińskie przyśpiewki,
 • klezmerskie utwory inspirowane ukraińskim folklorem.

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52), godz. 19.00

⁠Cena biletu: 5 zł.

Warsztaty #nadWisłą | wariacje z makramą vol.2

– Zapraszamy na nadwiślańskie warsztaty w Kamieniu! Kontynuujemy nasze wariacje z makramą. Po raz drugi spotkamy się z artystką Dorotą Średnicką i dokończymy nasz wspólny obraz Kamienia. Tworzymy ze szkła, drewna, butelek, sznurka, lin i tkanin – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

17 lipca 2022 r.

Spacer ornitologiczny

Zapraszamy małych i dużych miłośników ptaków na spacer ornitologiczny nad Wisłą. Spotykamy się w najbliższą niedzielę o godz. 9 przy Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Powędrujemy na północ, obserwować będziemy ptaki migrujące Doliną Środkowej Wisły. Zakładamy wygodne buty i zabieramy lornetki. W ptasi świat wprowadzi nas ornitolożka Fatima Hayatli.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, Wybrzeże Puckie 1, godz. 9.00

WOMBAT NIE ŚPI | spektakl #wKamieniu

– Wiecie gdzie jest kraina Jaśniejącej Bieli? My też nie wiemy, ale z całą pewnością żyją tam Wombat i jego Mała Przyjaciółka. Otoczenie jest bezpiecznie znajome: siup-wyrko, dyndołyżki, grzebioszczotka i prysznicarium. Jednak wykonywane dzień po dniu czynności bywają niestety nieznośnie powtarzalne. Jak by tu przyprawić rumieńce codzienności? Przypadkiem, tuż obok czai się tajemniczy świat Czerwonej Wieży pełen fascynujących przedmiotów, służących nie-wiadomo-czemu… – to zapowiedź wyjątkowego spektaklu dla dzieci, który odbędzie się nad Wisłą.

Spektakl powstał z pragnienia zapewnienia niezwykłych doznań teatralnych dzieciom w wieku 1-5 lat, które w specyficzny sposób patrzą na świat. Po przedstawieniu widzowie bawią się w sensorycznie zbudowanej scenografii.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, Wybrzeże Puckie 1, godz. 11.00

Garażówka z Przerób-My

– Przyjdźcie i zanurzcie się w kopalni garażowych perełek – zachęcają organizatorzy.  – U naszych wystawców znajdziecie takie rarytasy jak, m.in.

 • książki
 • gry
 • zabawki
 • przedmioty użytkowe
 • retro cudeńka
 • …i wszelkie inne garażowo-strychowe cudeńka.

Miejsce: pl. Konesera, godz. 11.00

Fashion in Warsaw- lato!

Zapraszamy na letnią edycję targów polskiej mody Fashion in Warsaw do Centrum Praskiego Koneser – sala Filtracja! – Wpadnij na wyjątkowe zakupy w letnim stylu! Na targach znajdziecie ubrania, biżuterie, kosmetyki i sezonowe wyprzedaże – zachęcają organizatorzy. – Nie znajdziecie tego w na sklepowych półkach! Szukasz wyjątkowych i oryginalnych rzeczy? Wpadnij do nas!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne