czwartek, 20 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 17-19 lutego 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia przygotowane dla mieszkańców dzielnicy.

17 lutego 2023 r. (piątek)

Potańcówka dla seniorów

Zapraszamy seniorów na potańcówkę w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Organizator zapewnia oprawę muzyczną, słodki poczęstunek i dobrą atmosferę.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Miejsce: DOSiR, ul. Szanajcy 17/19, godz. 18.00

18 lutego 2023 r. (sobota)

Szmulowizna filmowa – spacer z pokazem filmowym

Choć Szmulowizna nie jest tak często filmowana jak Stara czy Nowa Praga, także i tu kręci się sporo, przy czym szmulkowskie lokacje często pełnią w filmach inną rolę niż te staro i nowopraskie. To prawdopodobnie dlatego, że poza prażanami mało kto zapuszcza się do takich mateczników jak ulica Śnieżna, Łochowska, czy różne zaplecza Kawęczyńskiej i te widoki nikomu się z Pragą nie kojarzą.

Zbiórka: przed halą Dworca Wschodniego od strony ul. Kijowskiej, godz. 10.30

ulica kaweczynska
Ulica Kawęczyńska na Pradze-Północ, Fot. PP/KC

Legendarna Ząbkowska

Ząbkowska na Pradze to jedna z najbardziej rozpoznawanych ulic w Polsce, tak jak Nowy Świat w Warszawie, Świdnicka we Wrocławiu czy sopocki Monciak. Ząbkowska to bazar, to dawne zakłady przemysłowe jak Monopol (Koneser) czy Labor, to także sławni mieszkańcy (np. Wiesław Ochman czy Wicuś Marynarz), to legendarne knajpy (te dzisiejsze i te od dawna nieistniejące), a także galerie i pracownie artystyczne.

„Jak się ma Ząbkowską, nie trzeba po cuda jeździć do Neapolu” – napisał Olgierd Budrewicz. Praska Ferajna na spacerze udowodni, ze nie tylko do Neapolu, ale nawet do Nepalu nie warto z Ząbkowskiej się ruszać.

Zbiórka: Targowa 62, godz. 14.00

ulica zabkowska
Ulica Ząbkowska na Pradze-Północ. Fot PP/KC

Z miłością Ci do twarzy – koncert walentynkowy

W kameralnej przestrzeni MAL Śliwka spotkamy się, żeby celebrować święto miłości i przyjaźni.

Z miłością Ci do twarzy to muzyczne rozważania o tematyce miłości w piosenkach znanych i mniej znanych. W kameralnej przestrzeni Miejsca Aktywności Lokalnej Śliwka spotkamy się z okazji święta miłości i przyjaźni by razem celebrować przy dźwiękach muzyki.

Wystąpią:

  • Katarzyna Andruszko
  • Piotr Gawarecki
  • Mateusz Gramburg

Miejsce: MAL Śliwka, ul. Gersona 16, godz. 18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne