poniedziałek, 27 maja, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 21-22 maja 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

Wydarzenia 21 maja 2022 r. na Pradze:

Piknik rodzinny „Przyjaciele pszczół”

VII Ogród Jordanowski zaprasza na 21 maja na piknik rodzinny „Przyjaciele pszczół”. W programie warsztaty pszczelarskie, rodzinny konkurs plastyczny, zwiedzanie wnętrza ula oraz wiele dobrej zabawy!

  • Czy wiecie jak wygląda praca pszczelarza i dlaczego pszczoły są dla nas takie ważne?
  • Czy mieliście okazję wejść do wnętrza ula i zobaczyć jak wygląda od środka?
  • Czy widzieliście kiedyś 6-metrową zjeżdżalnię? a mieliście okazję z niej zjechać?
  • Czy byliście w krainie, gdzie można posmakować zapiekanek, lodów , waty cukrowej, zakręconego ziemniaka, bubbletea i innych pyszności?

Jeśli odpowiedź brzmi NIE – to nie może Was zabraknąć 21 maja w VII Ogrodzie Jordanowskim.

W programie m.in. konkurs na malowanie najpiękniejszego ula, wystawa plenerowa prac z konkursu „Z wizytą u pszczół” oraz loteria fantowa. Dla dzieci będzie też dmuchana zjeżdżalnia i tor przeszkód.

Miejsce: VII Ogród Jordanowski, ul. Namysłowska 21, godz. 10.00-15.00

Garażówka w Pałacyku

Dom Kultury „Praga” zaprasza na wyprzedaż garażową. – Przejrzyj szafy, zakamarki i pawlacze. Sprzedaj, kup, wymień – nie wyrzucaj! – zachęcają do udziału organizatorzy.

Pałacyk Konopackiego przy ul. Strzeleckiej na Pradze-Północ

Do stworzenia stoisk sprzedażowych zostaną dopuszczone wyłącznie te osoby, które dostaną potwierdzenie po zgłoszeniu się na adres mailowy: r.panewczynski@dkpraga.pl. Uwaga, w wyprzedaży mogą brać udział osoby, które nie prowadzą profesjonalnej działalności handlowej.

Regulamin wyprzedaży garażowej jest dostępny na stronie internetowej Domu Kultury Praga.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 10.00-14.00

„Dawne zabawki ludowe w Polsce”

Piotr Rogaliński oraz Kapela Odloty zagoszczą na Dziecięcej Scenie Teatralnej w Pałacyku Konopackiego.

– W trakcie spektaklu przybliżamy dzieciom dawne zabawki, melodie i instrumenty muzyczne. Prezentujemy w interesujący i zabawny sposób ręcznie wykonane, dawne drewniane zabawki wyrzeźbione przez Piotra Rogalińskiego według dawnych wzorów. Sięgając do polskiego dziedzictwa kulturowego staramy się pokazać piękno i wartość twórczości ludowej dawnej Polski – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Przedstawienie będzie prezentowane z muzyką na żywo w starej odsłonie: z harmonią i barabanem oraz skrzypcami, wiejskimi basami i bębenkiem obręczowym. Jednym słowem: muzyka do tańca! Zabrzmią: polki, oberki, wiwaty, marsze i inne melodie grane na wsiach w dawnej Polsce.

Zaprasza Kapela Odloty w składzie: Ewa Szymczak – skrzypce, Teofil Pawłowski – basy, harmonia, Piotr Rogaliński – baraban, bębenek obręczowy.

Po spektaklu będzie możliwość zobaczenia zabawek z bliska oraz zrobienia sobie zdjęć. Jeśli publiczność wyrazi chęć, to kapela chętnie zaprezentuję zabawę muzyczną.

Bilety po 10 zł na biletyna.pl, czas trwania: 1 h.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 12.00

Warsztaty #WarszawawKwiatach | balkony w kwiatach

Na sobotnich zajęciach tym razem skupimy się na roślinach balkonowych. #WarszawawKwiatach rozkwitnie w Waszych domach.

Julia Chodor Chodorowska/private use only. Konkurs Warszawa w Kwiatach

Podczas warsztatów:

  • omówimy dobór i pielęgnację kwiatów balkonowych,
  • pokażemy polecane gatunki i ich wymagania,
  • porozmawiamy o kompozycji nasadzeń dla małych i dużych balkonów i tarasów,
  • przygotujemy kompozycję kwiatów w donicy.

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem 606 225 863.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Koncert Kapeli Odloty

Odloty to kapela grająca polską muzykę tradycyjną oraz balfolk (muzyka z różnych krajów Europy). Wspólnie grają do tańca (również na weselach) oraz tworzą autorskie kompozycje z pogranicza muzyki i teatru. Kapela gra muzykę folkową w wydaniu tanecznym.

Skład zespołu:

Teofil Pawłowski – akordeonista, muzyk i nauczyciel akordeonu dla dorosłych; Ewa Szymczak – absolwentka Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli, z zamiłowania skrzypaczka folkowa; Piotr Rogaliński – bębnista, zajmuje się działaniami na pograniczu teatru, muzyki i plastyki

Bilety po 20 zł dostępne na biletyna.pl, czas trwania: 2 h

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 18.00

Wydarzenia 22 maja 2022 r. na Pradze

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”.

Pomnik Kapeli Praskiej przy ul. Floriańskiej na Pradze-Północ.

– Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego! – zachęcają organizatorzy.

Od 10 kwietnia trwają warsztaty wokalne z tworzenia ballad prowadzone przez Justynę Jary oraz poszukiwania zapomnianych ballad pod okiem etnomuzykolożki dr Weroniki Grozdew-Kołacińskiej. Zaplanowane są także spotkania śpiewacze w towarzystwie profesjonalnych muzyków oraz koncert z dawnymi i nowo powstałymi balladami warszawskimi w wykonaniu uczestników zajęć oraz Justyny Jary i muzyków z zespołu Alegancka Kapela.

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

Aqua Aerobik, bezpłatne zajęcia sportowe na basenie

Aqua aerobik to ćwiczenia wykonywane w wodzie, które są połączeniem zajęć fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej.

Pływalnia

Ze względu na mniejsze obciążenie stawów ćwiczenia w wodzie często zalecane są osobom starszym czy tym, które przeszły kontuzje uniemożliwiające uczestniczenie w zajęciach fitness. Ten program zajęć również przewiduje zajęcia dedykowane osobom starszym.

Godziny zajęć w niedzielę:

Grupa I w godz. 16.00-17.00 (Seniorzy 60+)
Grupa II w godz. 17.00-18.00

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Prawy Brzeg, ul. Jagiellońskiej 7.

Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 pod numerem 733-412-477 lub e-mailowo: zapisyprawybrzeg@gmail.com.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne