poniedziałek, 27 maja, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 26-27 listopada 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

26 listopada 2022 r. (sobota) na Pradze

Sportowy Przedszkolak – Aktywny Rodzic

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunami na imprezę sportowo rekreacyjną „Sportowy Przedszkolak – Aktywny Rodzic”. Przygotowaliśmy dla Was masę zabaw sportowych! Będzie można sprawdzić swoje umiejętności na jednej z kilkunastu stacyjek sportowych lub skorzystać z przygotowanych gier i zabaw. Zapraszamy również młodsze rodzeństwo, dla którego zaplanowaliśmy kącikzabaw z animatorami.

Miejsce: hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 127, ul. Kowieńska 12/20, godz. 11.00-16.00

Warsztaty W Koronach Miasta | Roślinna monotypia v.3

Zapraszamy na jesienną edycję warsztatów #wKamieniu pod znakiem drzew! Czy wiesz, że w warszawskim krajobrazie żyją fascynujące drzewa? Poznaj je i razem z nami zrób botaniczną kartkę metodą monotypii. Dowiecie się jakie drzewa dają moc! Warsztaty łączą elementy kreatywnego tworzenia artystycznych kart, jak i poznawania liści drzew.

Zapisy: zapisy.kamien@gmail.com

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

27 listopada 2022 r. (niedziela)

Cztery pory Wisły – szkółka morsowania Dzielnicy Wisła

Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.

Rejestracja na morsowanie rozpoczyna się w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Beach Bar Aquatica przy ul. Wybrzeże Helskie 1/5.

Harmonogram niedzielnych spotkań z morsowaniem:
10.00 – zapisy i rejestracja;
10.30 – zbiórka odpadów;
11.00 – szkolenie teoretyczne;
11.10 – rozgrzewka;
11.15 – wejście do wody;
11.45 – gorąca herbata i zupa dla wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Miejsce: Beach Bar Aquatica, ul. Wybrzeże Helskie 1/5, godz. 10.00

Koncert andrzejkowy

Uczniowie Szkoły Muzycznej Your Melody wystąpią przed praską publicznością w Miejscu Aktywności Lokalnej Śliwka. Podczas wydarzenia publiczność będzie mogła zdecydować jakie utwory zostaną wykonane.

Miejsce: MAL Śliwka, ul. Gersona 16, godz. 16.00

Warsztaty z tworzenia motanek

Motanki to ręcznie motane lalki, które mają spełniać życzenia, chronić, przyciągać szczęście i pomyślność. Lalki te wywodzą się ze słowiańskiej tradycji ludowej. Tworzone są ze skrawków materiałów, jedynie poprzez ręczne owijanie i zawiązywanie tkanin za pomocą sznurków, tasiemek, czy włóczek. Lalki wykonuje się tylko z naturalnych materiałów z dodatkiem min. ziół, kasz, ziaren.

Podczas warsztatu każdy wykona osobistą lalkę mocy spełniającą życzenia, czyli żadanicę. Ważne jest, aby na warsztat przynieść także coś osobistego – tkaninę (np. pochodzącą z własnego nienoszonego już ubrania), tasiemkę, włóczkę, czy jakąś ozdóbkę, koralik, pieniążek. Poza tym każda motanka zgodnie z tradycją powinna otrzymać prezent od osoby, która będzie chciała korzystać z jej mocy. W prezencie można dać jej mały koralik, ozdobną tasiemkę, czy jakąkolwiek inną ozdóbkę, która upiększy motankę.

Po warsztatach zapraszamy na andrzejkowy koncert Kukaj Kukawko! z ludową muzyką na żywo o godz. 14.30.

Zapisy: zapisy.kamien@gmail.com

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Jesienny koncert Kukaj Kukawko w Kamieniu

Kukaj i kukawko opowiada o naturze przez muzykę ze świata naszych babć i dziadków oraz własne kompozycje oparte na tradycyjnych skalach i rytmach muzyki ludowej. Przy akompaniamencie akustycznych instrumentów oraz leśnych patyków, szyszek i suchych liści śpiewa piosenki o przyrodzie. Będą autorskie rytmiczanki i dawne zabawy taneczne i andrzejkowe dla całej rodziny.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 14.30

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne