piątek, 23 lutego, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 28-29 maja 2022 r.

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend. 

sobota 28 maja 2022 r.

Mecz „Błyskawicznych”

UKS BŁYSKAWICA WARSZAWA – UKS Fair Play Ząbki (rocznik 2013)
Miejsce: Orlik, ul. Targowa 86, godz. 10.00

UKS Błyskawica w polu karnym Huraganu Wołomin

Warsztaty #WarszawawKwiatach | Zielone balkony – uprawa ziół, warzyw i owoców

Na sobotnich zajęciach tym razem skupimy się na uprawie ziół, warzyw i owoców.
#WarszawawKwiatach rozkwitnie w Waszych domach.

Podczas warsztatów:

 • omówimy dobór i pielęgnację ziół, warzyw i owoców.
 • pokażemy polecane gatunki i ich wymagania.

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod numerem 606 225 863.
Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

„Bo jo Cię kochom”

Chór D-Tonacja pod batutą Ewy Jurkiewicz ma przyjemność zaprosić na koncert z repertuarem folkowym!

Przedstawimy utwory znane i lubiane, ale również mniej popularne, fundując Państwu przekrój przez muzykę folkową z całej Europy. W programie m.in. takie hity jak „Bo joCiekochom”, „Ederlez” czy „Lipka”.

Wstęp wolny!

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 16.00

Dzień Dziecka z Bajem

– Zapraszamy dzieci od 3 roku życia na spektakl „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. Po przedstawieniu, na widzów posiadających bilet na spektakl, będą czekały rozmaite animacje i zabawy. Zamienimy nasz Teatr w kolorową teatralno-plastyczną przestrzeń pełną dziecięcych śmiechów i uśmiechów. Zaklinamy słońce, aby z szalonymi, twórczymi działaniami pozwoliło nam wyjść również na teatralny dziedziniec – czytamy w zaproszeniu.

 • godz. 11:00 spektakl „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” w reż. Ireneusza Maciejewskiego
 • godz. 12:00-13:00 zabawy i animacje dla dzieci wokół tematyki spektaklu prowadzone przez aktorów Teatru Baj

Miejsce: Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28,
Kasa: tel. 22 818 08 21, e-mail: kasa@teatrbaj.pl
Kasa w soboty i niedziele jest czynna na godzinę przed spektaklem.

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca? Spektakl w Teatrze BAJ.

niedziela 29 maja 2022 r.

Dzień Dziecka z Bajem

 • godz. 11:00 spektakl „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” w reż. Ireneusza Maciejewskiego
 • godz. 12:00-13:00 zabawy i animacje dla dzieci wokół tematyki spektaklu prowadzone przez aktorów Teatru Baj

„Patrz, ptak!” – spacer przyrodniczy

Wisła zachwyca. W maju potrójnie – dźwięki, kolory, zapachy obezwładniają. „Patrz, ptak!” to spacer przyrodniczy, który będzie świetną okazją do poznania dzikiej, naturalnej części Warszawy – nadwiślańskiego łęgu otaczającego nasz Pawilon edukacyjny.

Przewodnikiem będzie Paweł Pstrokoński – ornitolog, edukator przyrodniczy, który od ponad dekady prowadzi wycieczki terenowe, prelekcje, warsztaty edukacyjne.

„Patrz, ptak!” to także tytuł jednego z rozdziałów w książce Pstrokońskiego „Wszystkie okna dla oknówek” (wyd. Czarne). Pstrokoński tak pisze w niej o Wiśle i łęgu:

„Wisła między czterysta dziewięćdziesiątym siódmym a pięćset dwudziestym dziewiątym kilometrem biegu tnie Warszawę na brzegi lewy i prawy. Ten pierwszy, bardziej uporządkowany i zabudowany, stał się kilka lat temu ikoną stolicy. Wszystko za sprawą kipiących życiem bulwarów, które zwróciły Wisłę Warszawie. Drugi brzeg, nieuporządkowany i dziki,porastają łęgi nadwiślańskie. To dżungla w polskim wydaniu”.

Wydarzenie jest bezpłatne, bez zapisów.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 9.00

Spacer po parku. Fot. Materiały prasowy

Mecze „Błyskawicznych”

UKS BŁYSKAWICA WARSZAWA – UKS Derby 356 Warszawa (rocznik 2011)
Miejsce: Orlik, ul. Targowa 86, godz. 10.00

UKS BŁYSKAWICA WARSZAWA – Polonia Warszawa Sp. z o.o. (rocznik 2004 )
Miejsce: boisko, ul. Kawęczyńska 44, godz.11.30

Praski Dzień Dziecka

– Zapraszamy na wyjątkowe obchody Praskiego Dnia Dziecka. To dzień dedykowany najmłodszym, ale obchodzony na terenie całej dzielnicy. Spotkamy się na ośmiu placach zabaw, a na każdym znaleźć będzie można inne atrakcje – zapowiadają władze dzielnicy.

Od godz. 13.00 impreza zacznie się w następujących miejscach:

 • plac zabaw przy ul. Jagiellońska 28 – tutaj poznamy tajniki druku 3D, a każdy chętny będzie mógł wyjść z własnym wydrukiem,
 • skwer u zbiegu ulic Radzymińskiej i Białostockiej – będzie można puścić wodze fantazji i stworzyć tu małe dzieło sztuki z gliny,
 • plac zabaw przy ul. Kotsisa – opowiemy o tym jak dbać o rośliny – te rosnące w przydomowym ogródku, jak i te trzymane w domu, jak często je podlewać, jakiej ziemi użyć oraz jak prawidłowo przesadzać,
 • boisko VII Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Namysłowskiej 21 – tutaj odetchniemy w sportowym stylu,
 • Pałacyk Konopackiego – wykonamy wachlarze, pióropusze i inne rekwizyty, które idealnie sprawdzą się podczas wielkiego finału; będziemy wspólnie malować na sztalugach, a także będzie można podpatrzeć jak tworzona jest biżuteria; będą także pokazy zumby i hip hopu, a też nie zabraknie animatorów dla najmłodszych mieszkańców,
 • skwer im. płk. A. Żurowskiego – chętni będą mogli sprawdzić swoich sił na torze z przeszkodami pod okiem wojskowych,
 • skwer przy ul. Kawęczyńskiej – tutaj czekamy na amatorów biżuterii – to miejsce będzie można opuścić z wymyśloną i wykonaną przez siebie biżuterią,
 • skwer przy ul. Kamiennej 14 – odkryjemy tajniki nauki, a także będziemy eksperymentować.

Na wielki finał zapraszamy do Pałacyku Konopackiego na przedstawienie Wielka Hawajska Przygoda o godz. 17.30.

Dla osób, które zbiorą minimum pięć naklejek z różnych placów zabaw czekać będzie niespodzianka do odebrania w Pałacyku Konopackiego.

Pomiędzy wszystkimi lokalizacjami kursować będzie specjalnie oznaczona linia autobusowa, a przejazd nią będzie bezpłatny.

Miejsce: osiem placów zabaw na terenie dzielnicy, godz. 13.00-17.00

Śliwicki Dzień Sąsiada

W niedzielę zapraszamy na Śliwicki Dzień Sąsiada. Spotykamy się o godz. 14 w ogrodzie sąsiedzkim przy ul. Gersona 16. W planach jest wspólne grillowanie, smakowanie sąsiedzkich wypieków, odpoczynek w enklawie zieleni,a także zdmuchnięcie świeczki na torcie z okazji 1. urodzin MAL „Śliwka”.

– Zapraszamy całe rodziny zamieszkujące starszą część Śliwic, mieszkańców nowo powstających tu osiedli, a także wszystkie osoby, którym bliska jest śliwicka społeczność lub chcą ją lepiej poznać. Do wieczora będziemy celebrować przypadający na koniec maja Europejski Dzień Sąsiada – zachęcają organizatorzy.

Miejsce Aktywności Lokalnej „Śliwka” to miejsce otwarte dla każdego. Są tam realizowane działania społeczno-kulturalne i edukacyjne dla sąsiadów i nie tylko. Każdy może zaproponować swoje własne wydarzenie, a wszystkie działania są bezpłatne. Można przyjść i poczytać książkę w wygodnym fotelu, zagrać w grę planszową czy posłuchać śpiewu ptaków w ogródku sąsiedzkim. Zapraszamy też na środy biblioteczne i dyskusje o książkach i świecie oraz na partyjkę brydża – czytamy na stronach „Śliwki”.

Miejsce: MAL Śliwka, ul. Gersona 16, godz. 14.00

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, urok Mańki i pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”. Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego!

Kapela CzessBand & Cała Praga Śpiewa.

Warsztaty wokalne i tworzenia ballad są prowadzone przez Justynę Jary, zaś wspólne poszukiwanie zapomnianych ballad jest prowadzone przez etnomuzykolożkę dr Weronikę Grozdew-Kołacińską.

Zaplanowane są także spotkania śpiewacze z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków oraz koncert z dawnymi i nowo powstałymi balladami warszawskimi w wykonaniu uczestników zajęć oraz Justyny Jary i muzyków z zespołu Alegancka Kapela.

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości