poniedziałek, 27 maja, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 29-30 kwietnia 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia przygotowane dla mieszkańców dzielnicy.

29 kwietnia 2023 r. (sobota) na Pradze

Dobrze, Panie Bobrze!

W sobotę odbędzie się pierwszy z tegorocznych rodzinnych spacerów nadwiślańskich.
Przyjrzymy się życiu rodzinnemu bobra, zapoznamy się jego wyglądem. Dowiemy się, dlaczego ścina drzewa, buduje tamy oraz jakie ma znaczenie dla retencjonowania wody w rzekach i terenach nadrzecznych.

Już wkrótce zaprosimy Państwa na kolejne bezpłatne spacery przyrodnicze oraz ornitologiczne spływy kajakowe.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 9.00

Warsztaty #Warszawawkwiatach | balkonowe nanołączki

W ramach spotkań wokół Warszawy w kwiatach zapraszamy do Pawilonu Edukacyjnego Kamień na warsztaty na temat łąk i balkonowych nanołączek, które poprowadzi Karol Podyma z Fundacji Kwietna.

Fundacja Kwietna jako jeden z głównych celów postawiła sobie propagowanie wiedzy o bioróżnorodności oraz zwiększanie świadomości ekologicznej. Przekonuje do proekologicznych działań, nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynem i zachęca do wprowadzania dzikości do miast.

– Ukwiećcie z nami swoje balkony nanołączkami! Celem akcji jest wspieranie dzikich miejskich zapylaczy, dla których każdy, nawet najmniejszy ukwiecony punkt w mieście, jest na wagę złota – przekonują organizatorzy

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 14.30

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne