środa, 17 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 29-30 lipca 2023 r.

W każdy piątek dziennikarze portalu Przegladpraski.pl przedstawiają najciekawsze wydarzenia, które dzieją się na Pradze-Północ. To przegląd największych imprez i kameralnych spotkań.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

Wydarzenia na Pradze 29 lipca 2023 r. (sobota)

Nasza Wisła – spacer ornitologiczny

Zapraszamy na warszawski odcinek Wisły na kolejny spacer ornitologiczny z przewodnikiem OTOP! W trakcie spaceru ornitolog pomoże nam obserwować nadwiślańskie ptaki i opowie wiele ciekawostek o ich życiu. Które gatunki poprawiają jeszcze gniazda, żeby wyprowadzić pisklęta, a które już przygotowują się do dalekiej drogi na zimowisko? Przyjdź i dowiedz się na spacerze!

Dla dzieci zaplanowaliśmy mini konkursy. Na najbardziej uważnych uczestników czeka nagroda-niespodzianka!

Zbiórka: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.00

Skrzydlata Dzielnica Wisła – spacer ornitologiczny

Migracje ptaków, czyli ich wędrówki, to zjawisko związanych z porą roku okresowych zmian miejsc przebywania tych zwierząt. Ptaki wędrowne przemieszczają się z lęgowisk, gdzie ma miejsce rozród w czasie najlepszych warunków życiowych, na zimowiska, gdzie żyją w czasie, kiedy warunki panujące na lęgowiskach utrudniają przeżycie.

Zbiórka: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 14.00

na zdjęciu ludzie spacerują
Spacer nad Wisłą. Fot. UM Warszawa

Kino letnie dla dzieci

Dzieci z Bullerbyn (wiek: 6+)
reż. Lasse Hallström, Szwecja 1986, 90 min

Dla grupki dzieci mieszkających w maleńkiej wiosce na szwedzkiej prowincji rozpoczyna się okres wakacyjny, co jest okazją do przeżycia wielu przygód. Zapraszamy na niezapomniane spotkanie z Lisą, Britą i Anną, którym figle płatają Lasse, Bosse i Olle.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 17.00

Kino Letnie w Muszli w Parku Praskim

Na rauszu
reż. Thomas Vinterberg, Dania 2021, 115 min
Czwórka nauczycieli pracujących w gimnazjum testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia.

Miejsce: Muszla w Parku Praskim, godz. 21.00

Wydarzenia na Pradze 30 lipca 2023 r. (niedziela)

Kulturalne Spotkania z Przyrodą

Do teatru czy do parku? Na warsztaty czy spektakl? Spotkanie ze sztuką czy z przyjaciółmi? Dla dzieci czy dla dorosłych? – tym razem nie musisz wybierać.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 11.00

 

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne