poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 29-31 lipca 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

  • piątek, 29 lipca 2022 r.

Warsztaty z podstaw rysunku w Centrum Praskim Koneser

– Zapraszamy na warsztaty z podstaw rysunku dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze sztuką.Razem ze Szkołą Rysunku Sealart przygotowaliśmy dla Was przestrzeń w Centrum Praskim Koneser, w której każdy będzie mógł stworzyć coś swojego – zachęcają organizatorzy.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 16.00

Plenerowe spektakle OCH-TEATRU oraz Teatru Polonia w Centrum Praskim Koneser

Plenerowe spektakle prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy powracają na Pragę. To już kolejny raz, kiedy będziemy gościć tych artystów na praskiej scenie. Wstęp bezpłatny.

Miejsce: pl. Konesera, godz. 18.00

Dobry wieczór Jazzowy – koncert plenerowy

„Dobry wieczór Jazzowy” to wyjątkowy koncert w ramach „Praskiego Lata”. Na plaży Rusałka, tuż przed zachodem słońca, zagra Michał Salamon TRIO.

– Zapraszamy do wspólnego celebrowania niezapomnianego widoku na Warszawę z perspektywy praskiej plaży przy dźwiękach jazzu. By móc wysłuchać koncertu w wygodnych warunkach, zachęcamy do zabrania ze sobą koca, wygodnej poduszki lub karimaty. Na miejscu będzie można również skorzystać ze 100 leżaków przygotowanych przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ – informują organizatorzy.

Miejsce: Plaża Rusałka (na wysokości ZOO), godz. 20.00

  • sobota, 30 lipca 2022 r.

Joga na Pradze I ЙоганаПразі

Zapraszamy na spotkania z jogą po ukraińsku. Praktyka jogi pozwoli na rozciągnięcie ciała, wzmocnienie i usunięcie blokad fizycznych oraz przywrócenie świadomości własnego ciała. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, w miarę możliwości prosimy o zabranie własnych mat.

Miejsce: Muszla w parku Praskim, godz. 9.00

Kino letnie z Bolkiem i Lolkiem

Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiejanimacji spotkacie w Koneserze. Zapraszamy serdecznie co sobotę na „Poranki filmowe z Bolkiem i Lolkiem”.

Miejsce: pl. Konesera, godz. 11.00

Warsztaty #nadWisłą – Zioła w domu

Zapraszamy na nadwiślańskie warsztaty w Kamieniu! Kolejne warsztaty będą okazją do zaplanowania swoich domowych ogródków ziołowych.

Podczas warsztatu:

  • poznamy zasady tworzenia zielnika domowego
  • własnoręcznie stworzymy swój mini ogródek

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Warsztaty antydyskryminacyjne w Kamieniu

Podczas warsztatu Bumi Phillips opowie o potrzebach grup mniejszościowych. Poruszone zostaną również kwestie związane z postrzeganiem grup mniejszościowych, ich potrzebami. – Porozmawiamy o uprzedzeniach, języku i postawach w przestrzeni publicznej – mówią organizatorzy.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 15.00

„Kawa i papierosy” – reż. Jim Jarmusch – pokaz plenerowy

Jeden z trzech kultowych już filmów krótkometrażowych wyreżyserowanych przez Jima Jarmuscha. Seria epizodów, w których bohaterowie popijając kawę i paląc papierosy rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.

Miejsce: Muszla koncertowa w parku Praskim, godz. 20.00

Scena letnia na Pradze: Madrugada – flamenco ze słowiańską duszą

W swoim najnowszym projekcie „Flamenco ze słowiańską duszą”, jako jedyny zespół w Polsce, MADRUGADA łączy flamenco z polską muzyką ludową. Artyści sięgają po polskie pieśni ludowe i reinterpretują je. Odnajdują podobieństwa w ich charakterze, brzmieniu i treści do tradycyjnych palo flamenco. Za trafną fuzję kulturową zespół otrzymał wyróżnienie na festiwalu Mikołajki Folkowe 2017 w konkursie Scena Otwarta.

Inspiracji artystom dostarczają podróże do Hiszpanii, gdzie doskonalą swoje umiejętności pod okiem największych mistrzów gatunku, a także do Afryki i na Kubę, skąd przywożą prawdziwie gorące rytmy.

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul Targowa 50/52, godz. 20.00

  • Niedziela, 30 lipca 2022 r.

„C’monC’mon” – reż. Mike Mills – pokaz plenerowy

Kino plenerowe w ramach projektu PRAGAWOOD.

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w „C’monC’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać.

Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

Miejsce: Muszla koncertowa w parku Praskim, godz. 20.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne