piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 3-4 grudnia 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

3 grudnia 2022 r. (sobota) na Pradze

Olimpiada Integracyjna

Olimpiada jest skierowana do dzieci w wieku 5-6 lat, każde dziecko w tym wieku może w niej uczestniczyć (oczywiście zapraszamy rodziców i opiekunów).

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 73 przygotowane będą stanowiska z różnymi konkurencjami sportowymi i nie tylko np. rzuty do celu, multimedialna równoważnia, zabawy zręcznościowe, unihokej, wyścigi deskorolek, zabawy z pudełkiem sensorycznym, zabawy słuchowe i wzrokowe.

Odbędą się też warsztaty świąteczne dla dzieci i rodziców. A chętni będą mogli wybrać się na wycieczkę po szkole.

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 73, ul. Białostocka 10/18, godz. 10.00-13.00

Warsztaty edukacyjne Zieleń wokół nas

Za oknem coraz mniej światła i coraz niższe temperatur, co przekłada się też na nasze domowe warunki dla roślin. Ostatni warsztat z cyklu „Zieleń wokół nas”, o tematyce „Zima a Zieleń” opowie o pielęgnacji roślin jesienią i zimą – jak zminimalizować straty w liściach i jakich zmian w naszych roślinach należy się spodziewać. Dowiemy się jakie rośliny lubią chłód i wilgotność. Zimowe warsztaty połączone będą z wykonywaniem ozdób świątecznych, uczestnicy wykonają dekoracje choinkowe. Rozmiar oraz forma ozdoby i sposób jego dekoracji zależy od twórcy.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: ppn_srodowisko@um.warszawa.pl

Miejsce: VII Ogród Jordanowski, godz. 10.00

ogrod jordanowski
Ogród Jordanowski przy ul. Namysłowskiej 21 na Pradze-Północ. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Krafty – Mikołajkowe Targi Handmade w Koneserze

Targi Krafty to przestrzeń skupiająca twórców rękodzieła. Jeśli szukasz ciekawych i oryginalnych prezentów na Mikołajki koniecznie odwiedź nas w pierwszy weekend grudnia!

Podczas Mikołajkowych Targów na stoiskach będzie można kupić unikatową ceramikę, ręcznie robioną biżuterię, ubrania, torby, ciekawe dodatki do domu, wyroby z drewna, naturalne świece i aromaty do wnętrz, a także plakaty i płyty winylowe. Wśród materiałów do wyrobów handmade używane są naturalne tworzywa jak drewno, kamień, wypalana glina czy papier. Na miejscu znajdziecie także stoiska sprzedające wyroby z materiałów z recyklingu.

Wstęp bezpłatny.

Miejsce: Pasaż Konesera Centrum Praskiego Koneser, godz. 11.00-18.00

Mikołajkowy butik twórczy

Zapraszamy na nasz kreatywny, jednodniowy, kameralny butik Twórców: It’s My Card, Koty Trykoty, Przygarnij Vintage i ZUZA ceramics.

Podczas naszego Butiku, Twórcy będą osobiście opowiadać, jak powstają ich projekty.
Będziecie mogli nabyć bezpośrednio od nich m.in:

  • niepowtarzalną ceramikę
  • ręcznie robione kartki świąteczne
  • aromatyczne świece sojowe
  • urocze maskotki

Miejsce: Twórcze Caffe w Pasażu Konesera, godz. 12.00-18.00

Zima w Kamieniu | Świąteczna choinka

Zapraszamy na zimową edycję warsztatów #wKamieniu! Tym razem spotykamy się na zajęciach stolarskich, na których stworzymy drewnianą choinkę na lata.

Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatu.

Podczas warsztat w:

  • będziemy ciąć, szlifować, wkręcać i mierzyć, rozwijając nasze umiejętności manualne i konstruktorskie,
  • poznamy podstawowe narzędzia stolarskie,
  • każdy stworzy drewnianą choinkę, którą będzie mógł zabrać do domu, udekorować i wykorzystywać przez lata jako świąteczną ozdobę pokoju.

Zapisy: zapisy.kamien@gmail.com

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00-14.00

Skrzydlata Dzielnica Wisła – spacer ornitologiczny

Wisła to doskonałe miejsce życia dla wielu gatunków zwierząt, w tym przede wszystkim ptaków. Ta wyjątkowa ptasia ostoja to dom dla rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków, które objęte są szczególną ochroną w ramach sieci Natura 2000.

Zapraszamy na cykl ornitologicznych spacerów, w trakcie których poznamy skrzydlatych mieszkańców Dzielnicy Wisła. Spacery odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca i startować spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

Pierwszy spacer „Wisła, czyli miejsce ptasiej zbiórki”

Warszawski odcinek doliny Wisły to nie tylko miejsce lęgowe i korytarz migracyjny. Królowa polskich rzek pełni jeszcze szereg innych ról, które w zależności od pory roku, a nawet pory dnia zmieniają się.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1, godz. 14.00-15.30

Jak najlepiej dbać o zdrowie i sprawność fizyczną – cykl warsztatów

Autorskie, bezpłatne warsztaty trenera przygotowania fizycznego dotyczą dbania o szeroko pojęte zdrowie oraz sprawność fizyczną.

W sobotę 3 grudnia skupi się na funkcji, jaką w naszym życiu pełni aktywność fizyczna oraz poda przykłady najlepszych ćwiczeń, mających na celu usprawnienie naszego narządu ruchu.

Miejsce: MAL Śliwka, ul. Gersona 16, godz. 16.30

4 grudnia 2022 r. (niedziela) na Pradze

Cztery pory Wisły – szkółka morsowania Dzielnicy Wisła

Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.

Rejestracja na morsowanie rozpoczyna się w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Beach Bar Aquatica przy ul. Wybrzeże Helskie 1/5.

Harmonogram niedzielnych spotkań z morsowaniem:
10.00 – zapisy i rejestracja;
10.30 – zbiórka odpadów;
11.00 – szkolenie teoretyczne;
11.10 – rozgrzewka;
11.15 – wejście do wody;
11.45 – gorąca herbata i zupa dla wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Miejsce: Beach Bar Aquatica, ul. Wybrzeże Helskie 1/5, godz. 10.00

morsowanie nad wisla
Morsowanie na plaży Rusałka, nad Wisłą. Fot. UM Warszawa

Gry i zabawy z Mikołajem w DOSiR

W tym dniu przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które pozwolą Wam ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas na terenie naszego obiektu. W programie m.in. dmuchane tory przeszkód, kula aqua zorbing, zjeżdżalnia, aerobik w wodzie dla dzieci i dorosłych, mini siatkówka, koszykówka i piłka wodna. W tym dniu wstęp dla dzieci oraz ich rodziców jest bezpłatny a jedynym ograniczeniem jest limit osób obowiązujący na basenie zgodnie z Regulaminem.

Miejsce: basen DOSiR, ul. Jagiellońska 7, godz. 10.00-20.00

„Prezent z drugiej ręki” – świąteczna garażówka

Szukasz ciekawego pomysłu na prezent? Chcesz, żeby był oryginalny i wyjątkowy? Wpadnij na grudniową garażówkę i zdobądź „Prezent z drugiej ręki”! Spotykamy się jak zawsze na Bazarze Różyckiego już 4 grudnia.

Wszystkie dotychczasowe garażówki organizowane na Rózycu cieszyły się dużą popularnością. Pytaliście, prosiliście, a więc jest! Świąteczna edycja wyprzedaży garażowej na Bazarze Różyckiego odbędzie się 4 grudnia. Będzie to idealna okazja do wspólnego spotkania i poszukiwania prezentów na zbliżające się wielkimi krokami Mikołajki o Święta Bożego Narodzenia.

Miejsce: Bazar Różyckiego, godz. 11.00-15.00

Krafty – Mikołajkowe Targi Handmade w Koneserze

Targi Krafty to przestrzeń skupiająca twórców rękodzieła. Jeśli szukasz ciekawych i oryginalnych prezentów na Mikołajki koniecznie odwiedź nas w pierwszy weekend grudnia.

Podczas Mikołajkowych Targów na stoiskach będzie można kupić unikatową ceramikę, ręcznie robioną biżuterię, ubrania, torby, ciekawe dodatki do domu, wyroby z drewna, naturalne świece i aromaty do wnętrz a także plakaty i płyty winylowe. Wśród materiałów do wyrobów handmade używane są naturalne tworzywa jak drewno, kamień, wypalana glina czy papier. Na miejscu znajdziecie także stoiska sprzedające wyroby z materiałów z recyklingu.

Wstęp bezpłatny.

Miejsce: Pasaż Konesera Centrum Praskiego Koneser, godz. 11.00-18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne