piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 3-4 września 2022 r.

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

Wydarzenia 3 września 2022 r. na Pradze

Joga na Pradze I Йога на Празі

Zapraszamy na spotkania z jogą po ukraińsku. Praktyka jogi pozwoli na rozciągnięcie ciała, wzmocnienie i usunięcie blokad fizycznych oraz przywrócenie świadomości własnego ciała.

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, w miarę możliwości prosimy o zabranie własnych mat.

Miejsce: park Praski (okolice muszli koncertowej), godz. 9:00 – 10:30

Kino letnie z Bolkiem i Lolkiem

Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej???????? animacji spotkacie w Koneserze. Zapraszamy serdecznie co sobotę na „Poranki filmowe z Bolkiem i Lolkiem”.

Miejsce: pl. Konesera, godz. 11.00

Warsztaty W Koronach Miasta | Tworzymy film oczami ptaka

Zapraszamy na jesienną edycję warsztatów #wKamieniu pod znakiem drzew! Pierwsze zajęcia z cyklu #wKoronachMiasta to warsztaty filmowe.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Święto Wisły

Już po raz 14 spotykamy się nad Wisłą, aby cieszyć się różnymi aktywnościami na rzece i wokół niej. W tym roku Dzielnica Wisła remiksuje stare z nowym i w takim klimacie odbędzie się tegoroczne święto!

– Odwiedź urzeczańską wioskę i spróbuj dawnych łużyckich smaków, weź udział w warsztatach rzemieślniczych albo przepłyń się flisackimi łodziami. Dla amatorów współczesnych sportów czekają zajęcia na deskach SUP, a dla melomanów nie zabraknie muzycznego akcentu – zachęcają organizatorzy święta. – Przed zachodem słońca tradycyjnie zapraszamy do dołączenia do najpiękniejszej parady statków!

Cały program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej urzędu dzielnicy Praga-Północ.

OJ TY RZEKO – koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II na Święcie Wisły

Święto Wisły to święto całej Dzielnicy Wisła i celebracja kończącego się letniego sezonu nad rzeką! W tym roku, w programie znalazł się także występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II! Podczas koncertu usłyszymy utwory inspirowane folklorem z regionów Śląska Opolskiego, Mazowsza i Kurpiów.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 19.30

Piknik sąsiedzki

Zapraszamy mieszkańców na piknik sąsiedzki przy dobrej muzyce i rozpalonym grillu. Sąsiedzka atmosfera to dobra okazja do rozmów o Pradze oraz tańców w sobotni wieczór na świeżym powietrzu.

Miejsce: teren przy Zespole Szkół na ul. Ratuszowej, godz. 18.00

Wydarzenia 4 września 2022 r. na Pradze

Wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego

Za pomocą wyprzedaży garażowej chcemy odczarować odnowioną część Bazaru Różyckiego i pomoc jej zaistnieć w świadomości mieszkańców. Wejście od ul. Targowej 50, obok Muzeum Warszawskiej Pragi.

Miejsce: Bazar Różyckiego, godz. 11.00

na zdjęciu ludzie i namiot
Praska wyprzedaż garażowa. Fot. FB/Dariusz Kacprzak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne