piątek, 14 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 4-5 czerwca 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

sobota, 4 czerwca 2022 r.

Spacer dendrologiczny „Jak czytać drzewa” – Park Praski

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zaprasza na cykl spacerów dendrologicznych „Jak czytać drzewa?”. O tym, jak drzewa komunikują się między sobą i dbają o siebie, oraz o ich roli w miejskim ekosystemie opowie miejski dendrolog Tomasz Maksym.

– Podczas spacerów to drzewa opowiedzą historię danego miejsca, a warszawski dendrolog z ramienia ZZW pokaże mieszkańcom, jak czytać drzewa. Mieszkańcy dowiedzą się o historii, która swe piętno potrafi wyryć w pniu i koronie. Porozmawiają o tym, czy drzewa mają uczucia, świadomość i swoje strategie przetrwania – zwłaszcza w trudnych miejskich warunkach. Posłuchają również o wykorzystywaniu produktów z drzew w dawnej Polsce, o wartości i pielęgnacji drzew oraz o ich prawidłowym sadzeniu – zapowiadają organizatorzy.

Miejsce: Park Praski, wejście od strony al. Solidarności, godz. 11.00

Dzień Dziecka w Śliwce

Koncert „Dzieci dzieciom” w wykonaniu uczniów Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Your Melody” oraz animacje i warsztaty z okazji Dnia Dziecka w Miejscu Aktywności Lokalnej „Śliwka”.

Zapraszamy na:

 • Warsztaty umuzykalniające dla dzieci. Młodzi muzycy przeniosą się do magicznej krainy dźwięków i rytmów, jaką jest Muzykolandia. Poznają ciekawe instrumenty – dzwonki, tamburyny, kije deszczowe, cajon.
 • W Fabryce koloru będziemy tworzyć niesamowite dzieła sztuki, które każdy będzie mógł zabrać do domu, np. własnoręcznie udekorowane eko-torby.
 • Na Stacji malowania buziek każde z dzieci za pomocą malunku będzie miało możliwość wcielenia się w wybraną postać.
 • Na Stacji tatuaży dzieci własnoręcznie zrobią sobie farbkami tatuaż.
 • Balonowe gniotki – dzieci będą mogły wykonać własny gniotek, który później zabiorą do domu. Jest to wyśmienity gadżet antystresowy. Zabawki wykonamy z balonów i mąki.

Miejsce: MAL Śliwka, ul. Gersona 16, godz. 11.30-14.00

Warsztaty #nadWisłą | wianki

Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie nadwiślańskie warsztaty w Kamieniu! Odkryjmy wspólnie swoje korzenie i uplećmy naturalne wianki z golędzinowskiej łąki.

Podczas warsztatów:

 • opowiemy, czym w słowiańskiej i urzeczańskiej kulturze są wianki
 • stworzymy własne kreacje z okolicznych roślin

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod nr tel. 606 225 863.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Z wizytą u Króla na prawym brzegu. Piknik sąsiedzki na Pradze

Piknik „Z wizytą u Króla” to święto organizacji pozarządowych i miejsc z Kamionka, Starej i Nowej Pragi. 

Piknik będzie świetną okazją do poznania lokalnych NGO, instytucji czy organizacji oraz spędzenia czasu wspólnie ze swoją rodziną czy znajomymi. Na dzieci będzie czekać wiele atrakcji, m.in.:

 • malowanie twarzy,
 • dmuchańce,
 • gokarty,
 • gra w ultimate frisbee,
 • warsztaty origami,
 • robienia własnych toreb w ramach warsztatów zero waste,
 • projektowanie własnej biżuterii.

Dorośli będą mogli zapoznać się z lokalnymi działaczami czy poznać historię Pragi. Organizatorzy przygotowali również specjalną strefę „Stwórz własną inicjatywę oddolną”, w której będzie można poradzić się ekspertów, jak zacząć działać na swoim osiedlu czy w swojej okolicy. Do tego strefa gastronomiczna oraz atrakcje przygotowane przez Szkołę Podstawową, które przeniosą dużych i małych do królewskiego świata jak za czasów króla Stefana Batorego.

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 73, ul. Białostocka 10/18, godz. 12.00

Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic – koncert finałowy

To największe wydarzenie muzyczne na Pradze-Północ. Na scenie w Zajezdni Stalowa zobaczymy finalistów konkursu NBWU, Justynę Jary z Alegancką Kapelą, Mikromusic oraz gwiazdę wieczoru Patrycję Markowską.

Na wielkiej scenie w Zajezdni Stalowa usłyszymy warszawskie piosenki – te zupełnie nowe, jak i stare szlagiery w nowej aranżacji. Technika i styl wykonania były dowolne. Do konkursu wpłynęło blisko 50 zgłoszeń, z czego jury wyłoniło 8 finalistów, którzy zaprezentują się na praskiej scenie.

Impreza startuje o godzinie 16.00 w Zajezdni Stalowa (ul. Stalowa 77), a wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Praskie wyprzedaże garażowe

Wyprzedaże garażowe to okazja, by znaleźć prawdziwe skarby, których nie odkryjesz w sieciówkach. Dzielnicowe garażowki mogą okazać się rajem dla Ciebie. To doskonała okazja, aby dać drugie życie przedmiotom!

Jeśli w piwnicach i na pawlaczach zalegają wam rzeczy, których nie macie serca wyrzucić, są w dobrym stanie i mogą komuś posłużyć albo cieszyć oko koniecznie zgłoś się do udziału w naszych wyprzedażach! Wystarczy wypełnić kartę rejestracyjną i przesłać ją na adres: ppn.promocja@um.warszawa.pl.

Miejsce: Zajezdnia Stalowa, ul. Stalowa 77, godz. 10.00-13.00

niedziela, 5 czerwca 2022 r.

Warszawskie Ballady Podwórzowe

Nieprzespane noce na Gnojnej, magnetyczny urok Mańki, pamiętne wesele wybranki Antka – to tematy, które wrócą na usta warszawianek i warszawiaków dzięki projektowi „Warszawskie Ballady Podwórzowe”. Zapraszamy do udziału w niedzielnych spotkaniach wokół śpiewu i warszawskich ballad podwórzowych w Pałacyku Konopackiego!

Zajęcia są bezpłatne, adresowane przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży. Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy: fundacja@muzykajest.pl, tel. 515 158 504.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, godz. 17.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne