środa, 17 kwietnia, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 6-7 sierpnia 2022 r.

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

sobota 6 sierpnia 2022 r.

Joga na Pradze I Йога на Празі

Zapraszamy na spotkania z jogą po ukraińsku. Praktyka jogi pozwoli na rozciągnięcie ciała, wzmocnienie i usunięcie blokad fizycznych oraz przywrócenie świadomości własnego ciała.

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, w miarę możliwości prosimy o zabranie własnych mat.

Miejsce: Muszla w Parku Praskim, godz. 9.00

Kino letnie z Bolkiem i Lolkiem

Poznaj z nami niesamowity świat przygód Bolka i Lolka. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji spotkacie w Koneserze. Zapraszamy serdecznie co sobotę na „Poranki filmowe z Bolkiem i Lolkiem”.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 11.00

Warsztaty #nadWisłą | sztuka przetrwania vol. 2

Zapraszamy na nadwiślańskie warsztaty w Kamieniu! Przygotowaliśmy dla Was zajęcia surwiwalowe, dzięki którym będziecie gotowi na wszystko!

Podczas warsztatów:

  • dowiemy się, jak być bezpiecznym na łonie natury,
  • nauczymy się rozpoznawać rośliny i zwierzęta, które mogą stanowić zagrożenie,
  • poznamy podstawy geolokalizacji i wskazówki pomocne do przetrwania w dziczy.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com 

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Festiwal Zręczności

Na odstresowanie zabieramy widza w klimat życia wędrownych artystów cyrkowych, których cyrkowe perypetie mieszczą się w dwóch starych walizkach. Nie są to jednak zwykłe walizki, gdyż ich tajemnicza zawartość przesądza o tym, z czego będzie składał się pokaz. Wraz z widzami odkrywamy tajemnice ich wnętrza i próbujemy wskrzesić magię nieużywanych od dawna rekwizytów. Nie obędzie się bez niespodzianek. Podczas pokazu widzowie zobaczą; etiudę żonglerską zupełnie jak z niemego kina, tajemniczą zieloną szpulę, która wpływa na postrzeganie czasu oraz aktorsko-ekwilibrystyczny występ, podczas którego zabawny, lecz naiwny klown będzie próbował ujarzmić jednokołową maszynę.

  • 17:30 Pracownia Cyrkowa „Cyrk na walizkach”
  • 18:00-19:15 – Warsztaty zręczności Pracowni Cyrkowej

Miejsce: Plac Konesera, godz. 17.30

Scena letnia na Pradze: Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa”

Kapela powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Zespół występuje na licznych potańcówkach, fajfach, organizuje występy kabaretowe i każdego dnia zaraża swym entuzjazmem oraz pasją do śpiewania innych seniorów, a także młodzież w najmodniejszych warszawskich klubach.

Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, godz. 18.00

Kino plenerowe w ramach projektu PRAGAWOOD – „Nieustające wakacje” – reż. Jim Jarmusch

Bezrobotny i bezdomny młodzieniec tuła się bez celu po Nowym Jorku, od czasu do czasu prowadząc krótkie rozmowy z napotkanymi ludźmi.

Miejsce: Muszla koncertowa w Parku Praskim, godz. 20.00

niedziela 7 sierpnia 2022 r.

Spacer podwójnie ornitologiczny

Zapraszamy na kolejny spacer nadwiślański, tym razem podwójnie ornitologiczny, bo dla rannych ptaszków. Z ornitolożką Fatimą Hayatli będziemy obserwować ptaki w przelotach w Dolinie Środkowej Wisły. Zapraszamy w wygodnych butach i z lornetkami.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 7.00

Wyprzedaż garażowa na Bazarze Różyckiego

Za pomocą wyprzedaży garażowej chcemy odczarować odnowioną część Bazaru Różyckiego i pomoc jej zaistnieć w świadomości mieszkańców.

Bazar był ostoją wolnego handlu w czasach PRL. Działa do dziś – część jest w rękach prywatnych, część należy do miasta. Miejski teren Ratusz wyremontował – stanęły budki, chodniki wyrównano, stworzono plac zabaw, na którym mogą pobawić się dzieci, gdy rodzice robią zakupy. 

Miejsce: Bazar Różyckiego, godz. 11.00

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości