środa, 17 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 9-10 lipca 2022 r.

Wydarzenia na Pradze-Północ to cotygodniowy kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych i sportowych, które odbędą się w weekend. Nie ma tutaj informacji o Twoim wydarzeniu? Napisz do nas!

Udostępnij

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia kulturalne i sportowe na Pradze-Północ, które odbędą się w weekend.

sobota, 9 lipca 2022 r.

Kino letnie z Bolkiem i Lolkiem

Poznaj niesamowity świat przygód Bolka i Lolka. Parę najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji spotkacie w Koneserze. „Poranki filmowe z Bolkiem i Lolkiem” odbywają się w każdą sobotę.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 11.00

Strefa Kreatywna URBAN ART: Warsztaty ze street-artu dla młodzieży i dorosłych, temat przewodni: Mural

Prezentacje i zajęcia poprowadzą członkowie kolektywu „Remonty Warszawa” – Igor / Niebieski Robi Kreski / Rudziński oraz Łukasz / Luksprzeziks / Kundzicz.

W programie część teoretyczna będzie połączona z projekcją filmów o powstawaniu murali. Artyści przedstawią techniki i materiały, które służą do tworzenia murali. W dalszej część będą zajęcia praktyczne. Każdy z dwunastu uczestników będzie mógł spróbować swoich sił i stworzyć własny mural pod okiem artystów.

Zapisy: tutaj

Miejsce: Plac Konesera, godz. 11.00

Praskie plemię – pokaz finałowy

„Praskie Plemię” to połączenie kultury polskiej i ukraińskiej, przeszłości i teraźniejszości, fikcji i prawdy. Przybliżymy dzieciom polskim i ukraińskim dawne zwyczaje, gwarę i muzykę podwórkową z Ukrainy i Warszawy. Projekt będzie próbą zrozumienia mechanizmu powstawania społeczności: dzieci stworzą społeczność opartą o wspólne wartości. Zachęcimy je również do wytworzenia własnego kodu kulturowego, zbudowania instrumentów muzycznych, zaprojektowania strojów.

Głównymi metodami pracy będą ćwiczenia i zabawy dramowe, w technice impro, taneczno‐ruchowe, praca głosem i słowem, a także ćwiczenia rytmiczne, muzyczne i logopedyczne.

9 lipca o godz. 12.00 zapraszamy na pokaz finałowy w Muszli w Parku Praskim, a 10 lipca o godz. 12.00 do Pałacyku Konopackiego.

Warsztaty #nadWisłą | wariacje z makramą

Zapraszamy na nadwiślańskie warsztaty w Kamieniu! Kolejne warsztaty będą okazją do spotkania z artystką Dorotą Średnicką i stworzenie wspólnego obrazu Kamienia z wykorzystaniem szkła, drewna, butelek, sznurka, lin i tkanin.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1, godz. 12.00

Festiwal Zręczności i wdzięku Kamila i Anny Dzilińskich

Mistrzowie precyzji oraz wdzięku. Współtwórcy Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Anna prezentuje hula-hopowe akrobacje. Jest promotorką sztuki nowo-cyrkowej. Kamil to żongler, performer i założyciel grupy MultiVisual, organizator Ogólnopolskiego Festiwal Ognia i Festiwalu Żonglerskiego w Ostródzie. Półfinalista i finalista programu Mam Talent. Obecnie wraz z grupą MultiVisual występuje w Polsce i za granicą.

Miejsce: plac Konesera, scena pod kominem, godz. 17.30

Festiwal Zręczności i Kamila i Anny Dzilińskich. Fot Mat. prasowe

Pokaz filmu ,,Piosenki o miłości”

„Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Film Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 21.00

10 lipca 2022 r.

Występ muzyczny „po prostu Kajtka”

– Uwielbiam pisać teksty, zamykać w nich swoje emocje i wychodzić z tym do ludzi. Łącze śpiewanie z klasyczną nawijką. Mam za sobą kilkanaście koncertów podczas poznańskich eventów – min. na Festiwalu Malta. W 2021 roku samemu wydałem swój amatorski album pt. ,,Moja Mała Jesień” – zachęca artysta.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 17.00

#CHODŹPOTAŃCZYĆ Lato Konesera

Wracamy do plenerowych praktisów i potańcówek połączonych z bezpłatnymi lekcjami tańca w Centrum Praskim Koneser.

Za każdym razem w trakcie:

  • dwie bezpłatne 45 minutowe lekcje tańca,
  • animacje, konkursy,
  • muzyka: Boogie / Swing / Rock and Roll,
  • wokal na żywo: SuzieQ,
  • i jeszcze kilka niespodzianek.

Miejsce: plac Konesera, godz. 16.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne