piątek, 14 czerwca, 2024

Wyjątkowa jesień na Pradze

Udostępnij

Dzielnica Praga-Północ przygotowała prawdziwą gratkę dla fanów dobrej, nastrojowej muzyki. Cykl „Praska Jesień w Świątyniach” to trzy koncerty, każdy poświęcony innej tematyce. Każdy wyjątkowy. Warto być i to przeżyć!

11 października 2020 r., godz.13.30 (niedziela)
„OSIECKA – MŁYNARSKI”
Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ul. Wileńska 69

Niezwykle intymny, szczery i pełen zadumy koncert z tekstami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Łukasza Szczepanika. To wydarzenie dla wszystkich ceniących sobie nastrojowość, subtelność oraz dojrzałość wykonania artystycznego. Będziemy mogli wysłuchać m.in. takich przebojów jak: „Uciekaj moje serce”, „Wielka woda”,„Zielono mi”, „Przedostatni walc”.

18 października 2020 r., godz. 16 (niedziela)
„TOTUS TUUS”
Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3

Koncert z okazji roku 100. urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Przygotowany został wyjątkowy repertuar koncertowy składający się z najpiękniejszych pieśni oraz utworów, które były najbliższe sercu papieża, m.in.: „Habemus Papam”, „Barka”, „Abba Ojcze”, „Raduje się dusza ma”, ale również napisany specjalnie na tą okazję „Cały Twój, Maryjo”. Pieśni będą przeplatane cytatami z wystąpień Jana Pawła II (lub „Testamentu JP2”).
Wystąpią: Anna Bystroń-Jajkiewicz, Patrycja Kawęcka-Czerska, Adam Czapla, Sebastian Iwanowicz.

25 października 2020 r., godz. 13.30(niedziela)
„AVE MARIA”
Kościół parafialny Matki Bożej Loretańskiej, ul. Ratuszowa 5A

W trakcie koncertu zabrzmią najpiękniejsze utwory sakralne, pieśni maryjne oraz utwory klasyczne, wzbogacone o znane utwory z największych musicali, które odnoszą się do Boga i Matki Bożej. Wystąpią: Jakub Oczkowski – tenor, Anna Lasota – sopran.

Podczas koncertów będą obowiązywały obostrzenia sanitarne. Pamiętajmy o maseczce i dystansie społecznym.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne