wtorek, 23 lipca, 2024

Z mieszkańcami o bezpieczeństwie na Pradze

Udostępnij

Podwórkowe spotkania przy alkoholu, zaśmiecanie i dewastacja klatek schodowych, to według mieszkańców Szmulowizny i Michałowa największe problemy, z którymi powinna zmierzyć się policja.

W Zespole Szkół nr 112 przy ul. Otwockiej 3 odbyło się spotkanie przedstawicieli służ z mieszkańcami, podczas którego wymieniano informację o zagrożeniach i możliwościach wspólnego zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom na terenie dzielnicy. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Praga Północ, wydziału prewencji północnopraskiej komendy, straży miejskiej oraz mieszkańcy i pracownicy administracji.

Mieszkańcy zwrócili uwagę, że największym problemem jest gromadzenie się w obrębie zabudowań osób spożywających alkohol, zaśmiecających i dewastujących klatki schodowe oraz głośno się zachowujących. Poruszono też kwestie związane z brakiem monitoringu.

Funkcjonariusze zwrócili się do uczestników spotkania, aby zgłaszali bieżące problemy. Pozwoli to na opracowanie dodatkowych działań mających na celu zapobieganie powstawania niepożądanych zjawisk. Podkreślili też rolę współpracy pomiędzy Policją a mieszkańcami, jako ważnego aspektu w zakresie poprawy bezpieczeństwa w środowisku lokalnym.

Spotkanie pokazało, że są jeszcze dziedziny, w których należy zwiększyć działania służb terenowych, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i pracowników administracji.

Kierownicy rewiru dzielnicowych oświadczyli, że w najbliższym czasie planowane są kolejne takie spotkania.

Źródło: KRP VI

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne