środa, 17 lipca, 2024

Ząbkowska zamknięta dla samochodów i komunikacji miejskiej

Udostępnij

W najbliższy weekend, 11-12 lipca, ulica Ząbkowska na odcinku Targowa – Brzeska zostanie zamknięta dla ruchu. Zamiast samochodów pojawią się artyści w ramach festiwalu „Otwarta Ząbkowska”.

Ruch drogowy zostanie zamknięty o północy z piątku na sobotę, z 10 na 11 lipca. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej będzie można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej, a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w lipcu w weekendy 11-12, 18-19, 25-26; w sierpniu 22-23; we wrześniu 5-6.

Swoje trasy zmienią też autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; 156 w kierunku Metra Młociny z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N60 w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

Autobusy i samochody wrócą na Ząbkowską ponownie w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 12 na 13 lipca.

Festiwal „Otwarta Ząbkowska” jest realizowany w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi, Dzielnicą Praga-Północ oraz Teatrem Powszechnym i Koneserem. Będą to wydarzenia angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria – wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne