poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zamykają Ząbkowską

Udostępnij

Ząbkowska stanie się deptakiem. Drogowcy będą zamykać ulicę w wakacyjne weekendy. Projekt Otwarta Ząbkowska rusza 11 lipca.

W tym czasie praski „Nowy Świat” ma zmienić się nie do poznania. Na zabytkowej brukowej kostce pojawią się kawiarniane ogródki, a 200 metrowa przestrzeń pomiędzy ul. Brzeską i Targową wypełni się artystami. Organizatorzy projektu Otwarta Ząbkowska póki, co używają ogólników i z wydarzeń, które mają mieć miejsce w weekendy, wymieniają m.in. literackie, muzyczne, filmowe, teatralne i kulinarne. Program poznamy niebawem i zaprezentujemy go na przegladpraski.pl

Nie brakuje też krytyki pomysłu. Wiele osób jest niezadowolonych, bo zamknięcie ulicy oznacza kłopotliwe zmiany w organizacji ruchu. Miasto tłumaczy jednak, że zamknięcie Ząbkowskiej będzie magnesem dla warszawiaków i turystów. – W ten sposób pomożemy lokalnym przedsiębiorcom – tłumaczą władze.

Mieszkańcy kontrują, że skuteczniejszą pomocą byłaby obniżka stawki czynszu w lokalach wynajmowanych od miasta. Jak będzie, okaże się już w następny weekend, tymczasem prezentujemy spot przygotowany przez organizatorów projektu Otwarta Ząbkowska.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne