poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zabytki pod specjalnym nadzorem. Konserwator będzie szczególnie chronił Pragę

Udostępnij

Mazowiecki konserwator zabytków postanowił o powołaniu specjalnego zespołu, który zajmie się ochroną zabytków warszawskiej Pragi. To pierwsze takie rozwiązanie w Warszawie.

– Na mocy nowego, zatwierdzonego już regulaminu Urzędu Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków utworzę nowe wieloosobowe stanowisko do spraw zabytków Pragi. Uważam, że zabytki Pragi powinny być chronione w sposób szczególny – mówi prof. dr hab. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Jak tłumaczy, zadaniem nowego stanowiska będzie przeprowadzanie inspekcji zabytków znajdujących się na terenie Dzielnicy Praga-Północ i Dzielnicy Praga-Południe miasta stołecznego Warszawy w celu stwierdzenia stanu ich zachowania oraz prowadzenie postępowań administracyjnych w odniesieniu do zabytków nieruchomych znajdujących się w tych dzielnicach.

To pierwsze tego rozwiązanie dotyczące zabytków Warszawy. – Liczę na pomoc społeczników i wszystkich osób, którym drogie są zabytki zarówno Pragi, jak i całej Warszawy – apeluje Lewicki.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne