środa, 17 lipca, 2024

Zabytkowy tramwaj na ulicach Pragi drugiego dnia świąt

Udostępnij

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia na tory wyjadą historyczne tramwaje. Oznaczone literą M wagony będą kursowały z pętli przy ul. Kawęczyńskiej przez ulice Pragi, Śródmieścia i Woli.

Zabytkowe wagony będą kursowały we wtorek, 26 grudnia, w godz. 12.00 – 18.00 na trasie:

KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kawęczyńska – Kijowska – Targowa – al. „Solidarności” – Towarowa – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – Kijowska – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

Linię obsłużą klasyczne wagony „na korbę”, pochodzące z połowy ubiegłego wieku. Godziny odjazdów można będzie sprawdzić w zakładce rozkłady jazdy.

W zabytkowych wagonach obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. Skasują je konduktorzy – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. We wszystkich wagonach znajdują się również kody QR umożliwiające aktywowanie biletu kupionego w aplikacji mobilnej. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) możliwy jest po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne