czwartek, 18 lipca, 2024

Zasnął na cokole dawnego pomnika czterech śpiących

Udostępnij

Niecodzienne miejsce do spania znalazł dla siebie jeden z mieszkańców Warszawy. Zasnął na cokole dawnego pomnika czterech śpiących przy placu Wileńskim. Dziś to miejsce poświęcone pamięci ofiar Rzezi Pragi. Interweniowała straż miejska.

Dziś około godz. 9 rano mieszkańcy zaalarmowali strażników miejskich, że na betonowym cokole przy ul. Targowej 81 śpi mężczyzna.

Cokół był dawniej przeznaczony dla pomnika czterech śpiących. Monumentalna rzeźba Braterstwa Broni została zdemontowana w 2011 r. w związku z budową metra na Pradze. Po zakończeniu prac w 2014 r., przy aprobacie mieszkańców i części radnych, stołeczny ratusz wstrzymał się przed ponownym posadowieniem pomnika. Dziś jest to miejsce poświęcone pamięci jednemu z najtragiczniejszych wydarzeń w historii prawobrzeżnej Warszawy nazywanego Rzezią Pragi.

Wezwana straż szybko pojawiła się na miejscu zdarzenia i wybudziła śpiącego mężczyznę.

Śpiący mężczyzna na betonowym cokole dawnego pomnika „czterech śpiących”. Interwencja straży miejskiej. Fot. PG/Przegladpraski.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne