środa, 17 lipca, 2024

Zawaliła się kamienica przy Wileńskiej [FILM i ZDJĘCIA]

Udostępnij

Dziś wieczorem zawaliły się cztery piętra kamienicy przy ul. Wileńskiej. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Ratownicy z psami przeczesują gruzy. Nikomu nic się nie stało.

– Nagle usłyszałem puknie do drzwi. To była policja, krzyknęli tylko, żeby uciekać z budynku na ulicę – mówi nam jeden z mieszkańców.

Katastrofa wydarzyła się ok. godz. 19 w pustostanie przy ul. Wileńskiej 5. Kamienica uderzyła w sąsiedni budynek przy ul. Wileńskiej 7. Ponad 60 osób zostało natychmiast ewakuowanych. Prawdopodobnie najbliższe dni spędzą w hotelach, czekając na decyzję inspektorów budowlanych.

Kamienica była przedmiotem roszczeń, dlatego miasto nie zdecydowało się remont. – Budynek przez lata stał pusty i niszczał – słyszymy od mieszkańców. Jak udało nam się ustalić, jedynymi lokatorami byli bezdomni, ale z doniesień strażaków wynika, że w czasie zawalenia budynek był pusty.

Wypowiedź Michała Olszewskiego, wiceprezydenta Warszawy oraz Wojciecha Zabłockiego, burmistrza Pragi-Północ:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne