sobota, 13 kwietnia, 2024

Zima w mieście bezpłatna dla dzieci i młodzieży. Wystarczy szkolna legitymacja

Do 11 lutego można bezpłatnie korzystać z pływalni, lodowisk i hal sportowych. Sprawdziliśmy jakie atrakcje dla dzieci i młodzieży przygotowała Praga-Północ.

Na Pradze-Północ amatorzy pływania będą mogli bezpłatnie, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, skorzystać z pływalni przy ul. Namysłowskiej. Ośrodek będzie czynny w godz. 9-15. Na pływalni przy ul. Jagiellońskiej 7, w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji, zajęcia z pływania dla uczestników indywidualnych są prowadzone w godz. 12-14. W pozostałych godzinach z basenu mogą korzystać tylko grupy zorganizowane.

Na hali sportowej przy ul. Szanajcy 17/19 (DOSiR), w godz. 11-13.30 (z wyjątkiem 9 i 10 lutego), będzie można pograć w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Bezpłatne zajęcia przygotowały też: Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego przy ul. Skoczylasa, Dom Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków i przy ul. Strzeleckiej oraz VII Ogród Jordanowski przy ul. Namysłowskiej.

Atrakcje w Kamieniu na prawym brzegu Wisły

Feryjne atrakcje czekają także w Pawilonie Edukacyjnym „Kamień”, otwartym dla zorganizowanych grup i rodzin z dziećmi codziennie po godz. 12. Na miejscu można zagrać w grę terenową lub wypożyczyć lornetki i lupy do podglądania przyrody podczas spacerów nad Wisłą. A na tych, którzy wolą pobawić się wewnątrz, czekają gry przyrodnicze, np. zestaw małego dendrologa, tropy zwierząt, ekologiczne koło fortuny czy przyrodnicze memory.

Z atrakcji w „Kamieniu” można będzie skorzystać także po feriach. Kontynuowane będą warsztaty z ekspertami warszawskiego Zarządu Zieleni oraz „Dni z leśnikiem” – cotygodniowe spotkania w przyrodnikami z Lasów Miejskich – Warszawa. Od marca, w każdą sobotę organizowane będą zajęcia z ekologicznego ogrodnictwa. Planowane są m.in. warsztaty kompostowania, sadzenia i wymiany roślin.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości